Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

Dom_Perignon_Oen_4fdf1cf63e97e.jpg

Dom Perignon Oenotheque 1996

Producent: DOM PERIGNON
Cena sprzedaży
1999,00 zł
Kraj: FRANCJA

Region: SZAMPANIA

Pojemność: 750ml

Zaw. alkoholu: 12,5%

Opakowanie: kartonik

Smak: wytrawny

Rocznik: 1996

Dostępność:   NA MAGAZYNIE

Dom Pérignon Oenotheque 1996

Wyjątkowa, ostatnia butelka, limitowanej edycji, słynnego szampana Dom Perignon. Stworzona przez głównego winiarza piwnicy Dom Perignon. Pochodząca tylko z jednego rocznika 1996, który charakteryzował wina o dosyć wysokiej kwasowości. Jednak dzięki długiemu leżakowaniu wino nabrało delikatności i subtelności, zachowując jednocześnie ową kwasowość.

Leżakuje w piwnicach Dom Perignon 14 lat. Dom_Perignon_Karl_LagerfeldRocznik 1996 został wybrany jako doskonały do długiego leżakowania. Co jakiś czas Dom Perignon wprowadza na rynek specjalne wersje przeznaczone do długiego leżakowania dzięku odpowiedniemu kupażowniu win. Optymalne walory smakowe uzyskuje po ok. 20-25 latach leżakowania, ale jak radzą winiarze z Dom Perignon idealny będzie po leżakowaniu 30 lat.

Historia Dom Perignon

dom_perignon_0Pierre Perignon urodził się w 1640, syn urzędnika sądowego w Saint- Menehould, małym mieście na wschodzie Szampanii. W wieku 19 lat wstąpił do zakonu Benedyktynów w opactwie Saint-Vannes w Verdun.  Kiedy miał 28 lat został wyznaczony na piwnicznego w opactwie Hautvillers.

Zakonnik Dom Pierre Pérignon, zarządzający piwnicami w opactwie Saint Pierre d’Hautvilles, jako pierwszy zastosował technikę kupażu młodych win z różnych winnic, do których dodał niewielką ilość cukru i drożdży (liqueur de tirage) i przeprowadził powtórną fermentację w butelce, dzięki czemu trunek uzyskało właściwości musujące. – Piję gwiazdy… – wykrzyknął Pérignon. I rzeczywiście: pijąc tak luksusowy szampana, można sięgnąć gwiazd. Dom Pérignon aż do śmierci w 1715 roku starał się udoskonalić produkcję szampana. W tym celu m. in. sprowadził z Anglii bardziej wytrzymałe butelki z grubego szkła (pierwsze eksplodowały), a z Hiszpanii najlepsze korki zabezpieczone dodatkowo metalowym oplotem. Podczas mieszania winogron z różnych winnic Pérignon miał zwyczaj kosztować ich „na ślepo”, by nie sugerować się wyglądem a jedynie smakiem. Dlatego sądzono że był on niewidomy.

dom_perignon_1Dom Perignon uważany jest za jeden z symboli luksusu i dostatniego życia. Taki stan rzeczy zapoczątkował Ludwik XIV Król Słońce, który upajał się tym winem. Grupą docelową tego luksusowego alkoholu byli bogaci ludzie w średnim wieku. Jednak z biegiem lat społeczeństwo wzbogacało się coraz szybciej, więc adekwatnie do stanu rzeczy alkohol znalazł swoich młodszych wielbicieli. Dodatkowo duży wpływ na spopularyzowanie szampana miał fakt, że jego miłośnikami były między innymi gwiazdy i postaci show-bussinesu: Marilyn Monroe, Audrey Hepburn czy James Bond.

Obecnie dla podkreślenia luksusu marki Dom Perignon tworzone są specjalne kampanie reklamowe z udziałem wielkich gwiazd, jak ostatnio Claudia Schiffer czy Eva Herzigova. Co roku wypuszczane są na rynek, specjalne limitowane edycje szampana Dom Perignon, pochodzące ze znakomitych roczników, uświetniajace niezwykłe wydarzenia, czy desygnowane przez słynncyh twórców, artystów i projektantów.

Popularne Marki