Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

Martell V.S.O.P.

Cena sprzedaży
179,99 zł
Kraj: FRANCJA

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 40%

Opakowanie: kartonik

Stworzony w 1874 roku koniak Martell VSOP (Very Superior Old Pale) Medaillon nosi wizerunek Ludwika XIV upamiętniający rok 1715 - ostatni rok panowania Króla Słońce i pierwszy rok firmy Martell. Koniak Martell VSOP jest kompozycją dojrzałych eaux de viepochodzących z czterech najlepszych obszarów upraw regionu Cognac, które leżakowały w dębowych beczkach od 10 do 12 lat. Klasyczny bogaty koniak dający wyjątkową przyjemność picia w gronie bliskich przyjaciół.
Głęboko w samym sercu południowo – zachodniej Francji leży region Charente - od 1715 r. siedziba rodziny Martell, najstarszego ze wszystkich kluczowych wytwórców koniaku. Jak głosi miejscowa legenda, około 300 lat temu to magiczne miejsce zostało odkryte przez jaskółkę, która zakochawszy się w nim, powracała rok po roku tak, że w końcu jej pióra nabrały złocistego odcienia, niczym dobrze dojrzały koniak. W ten sposób jaskółka stała się symbolem Martella – symbolem rozpoznawanym na całym świecie.
Dojrzewanie Martella odbywa się w specjalnie przygotowanych beczkach ręcznej roboty z dwóch rodzajów dębiny. Leżakując w usytuowanych na poziomie ziemi, specjalnie zaprojektowanych magazynach, eaux-de-vie absorbują taninę i inne substancje aromatyczne zawarte w drewnie. Porowatość drewna sprawia, że część koniaku odparowuje prowadząc do powstania swoistego „żółtawo – złotego” zabarwienia i aromatu. Odparowany koniak, określany w nieco poetycki sposób „działką dla aniołów”, stanowi ilościowo stratę rzędu 2%, co w przypadku Martella jest odpowiednikiem około trzech milionów butelek rocznie.

Popularne Marki