Kraken Black Spiced

Cena podstawowa
139,00 zł
Cena sprzedaży
89,00 zł
Kraj: Wyspy Dziewicze

Region: Karaiby

Destylarnia: Kraken

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 40%

Opakowanie: brak

Kraken Black Spiced Rum jest mieszanką rumów z Trynidadu i Tobago i z Wysp Dziewiczych, ale producent nie podaje dokładnego miejsca jego pochodzenia. Ogólnie jest on uznawany za rum z Wysp Karaibskich, a mieszany jest w Stanach Zjednoczonych w stanie Indiana.  Rum otrzymywany jest z melasy, następnie dojrzewa w dębowych beczkach przez okres od 12 do 24 miesięcy. Należy on do kategorii No Age, bez określenia wieku leżakowania. Po leżakowaniu do alkoholu dodawanych jest 13 różnych przypraw, znane są jedynie cynamon, goździki oraz imbir, pozostałe 10 dodatków jest tajemnicą producenta. Efektem końcowym wszystkich tych procesów jest niemal czarny trunek. Swoim kolorem nawiązuje do „atramentu” wydzielanego przez kałamarnice.

Paleta Krakena rozpoczyna się wanilią i cynamonem, następnie wyczuwalna jest czekolada, brązowy cukier, karmel oraz kawa. Z nut owocowych jest skórka pomarańczowa oraz bardzo delikatny niuans kokosowy. Na pierwszy smak wychodzą wanilia, cynamon oraz czekolada, następnie pojawiają się lekkie nuty pomarańczy oraz ponownie kokosa, kończy się zaś karmelem i lekkim posmakiem drewna. Warto jeszcze zaznaczyć, że pomimo znacznej zawartości alkoholu, ten nie jest elementem dominującym.

Kraken to legendarny stwór morski, podobny do ośmiornicy, żyjący w otchłaniach oceanu i lubujący się w zatapianiu statków, a szczególnie tych transportujących na pokładzie rum.