Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

kilchoman-mp-collaborative-vatting-machir-bay-0.7l-butelka

Kilchoman M&P Collaborative Vatting Machir Bay 0.7l

Cena sprzedaży
295,00 zł
Kraj: SZKOCJA

Region: ISLAY

Destylarnia: KILCHOMAN DISTILLERY

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 46%

Opakowanie: kartonik

Zapach: dosyć łagodny, nieco słodszy i mniej torfowy w porównaniu do pozostałych whisky Kilchoman;

Smak: czerwone owoce, wanilia, solony karmel, lekkie tony cytrusów i dymu torfowego;

Finisz: długi, nuta czerwonych owoców z torfowym akcentem.

Kilchoman Machir Bay Collaborative Vatiing to edycja powstała specjalnie na zlecenie M&P. Występują delikatne różnice w bukiecie smakowym pomiędzy omawianą, a bazową wersją Machir Bay. Na klasyczną wersję skłąda się 90% destylatów dojrzewających w beczkach po bourbonie oraz 10% w beczkach po sherry. W przypadku limitowanej edycji M&P, udział beczek po sherry wzrasta o 5% (85% - bourbon, 15% - sherry). Teoretycznie niewielka różnica diametralnie wpłynęła na charakter trunku, który wydaje się być nieco łagodniejszy i mniej torfowy.

 

Położona w północno-zachodniej części Islay, Kilchoman Distillery została założona w 2005 roku na terenie Rockside Farm", jest jedyną destylarnią na wyspie Islay, która nie znajduje się bezpośrednio nad morzem. Działająca od czerwca 2005 r., pierwsza beczka została napełniona w grudniu 2005 roku. Pierwsze whisky zostały wprowadzone na rynek w inauguracyjnym wydaniu" pod koniec 2009 r. Dziś Kilchoman produkuje około 100 000 litrów alkoholu rocznie i wraz z Edradour jest jedną z najmniejszych destylarni w Szkocji. Woda jest pozyskiwana ze źródeł na zboczach pobliskiego Cnoc Dubh", natomiast jęczmień jest częściowo słodzony. Beczki wykorzystywane do maturacji to 80% dawnych beczek po bourbonie z destylarni Buffalo Trace w Kentucky, USA.

Comraich-Logo-Black-and-White.png

Popularne Marki