Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

springbank-15yo-bottled-1980-0.75l-butelka

Springbank 15YO (Bottled 1980's) 0.75L

Cena sprzedaży
8350,00 zł
Kraj: SZKOCJA

Region: CAMPBELLTOWN

Destylarnia: SPRINGBANK

Pojemność: 750ml

Zaw. alkoholu: 46%

Opakowanie: kartonik

Wiek: 15YO

springbank-logo.jpg

Zapach: bogaty i owocowy, orzechy kokosowe, banany, marakuja, wanilia, miód, ślad tytoniu fajkowego, ananasy i nuty mineralne;

Smak: doskonale zrównoważony, o nieco oleistym charakterze, nuty tropikalne doskonale równoważą się ze słodyczą miodu i wanilii oraz lukrecją, skórą i torfem;

Finisz: długi i bogaty, skórka pomarańczowa, lukrecja, pieczone banany oraz tony torfowe.

Prezentowany 15-letni Springbank pochodzi z lat 80 i w trzecim dziesięcioleciu XXI wieku przedstawia już sporą wartość kolekcjonerską.

Destylarnia Springbank Whisky jest najstarszą niezależną rodzinną gorzelnią w Szkocji. Legalna destylacja rozpoczęła się w 1828 roku. Prezesem jest Hedley Wright, prawnuk Johna Mitchella, pierwszego legalnego destylatora whisky Springbank.

Istnieje kilka szkockich destylarni, które wciąż produkują słód ze swojego własnego jęczmienia, ale Sptringbank jest jedyną destylarnią, która produkuje słód w 100% z własnego zboża, używając tradycyjnego słodowania podłogowego. Cały proces produkcji: słodowanie, mielenie, zacieranie, fermentacja, destylacja, dojrzewanie i butelkowanie, odbywa się na miejscu w Campbelltown.

springbank-distillery.jpg

Popularne Marki