Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

springbank-sherry-wood-17yo-52.3-0.7l-butelka

Springbank 17YO Sherry Wood 0.7l

Cena sprzedaży
2950,00 zł
Kraj: SZKOCJA

Region: CAMPBELLTOWN

Destylarnia: SPRINGBANK

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 52.3%

Opakowanie: kartonik

Wiek: 17YO

springbank-logo.jpg

Zapach: sherry, nugat orzechowy, śliwki, skórka pomarańczowa, wiśnie, czarny pieprz i ślad torfu;

Smak: bogaty i doskonale zrównoważony, kawa, lukrecja, skórka pomarańczowa, gorzka czekolada, czarny pieprz i nuty sherry;

Finisz: długi i lekki, kawa, marcepan, ciemna czekolada przez którą przechodzą subtelne aromaty sherry.

17-letni Springbank wydestylowany w 1997 trafił do beczek po sherry pierwszego i ponownego napełnienia (butt i hogshead), został rozlany jako cask strength w ilościi 9120 butelek. Po wprowdzeniu na rynek została okrzyknięta przez koneserów jako jedna z najciekawszych propozycji.

Destylarnia Springbank Whisky jest najstarszą niezależną rodzinną gorzelnią w Szkocji. Legalna destylacja rozpoczęła się w 1828 roku. Prezesem jest Hedley Wright, prawnuk Johna Mitchella, pierwszego legalnego destylatora whisky Springbank.

Istnieje kilka szkockich destylarni, które wciąż produkują słód ze swojego własnego jęczmienia, ale Sptringbank jest jedyną destylarnią, która produkuje słód w 100% z własnego zboża, używając tradycyjnego słodowania podłogowego. Cały proces produkcji: słodowanie, mielenie, zacieranie, fermentacja, destylacja, dojrzewanie i butelkowanie, odbywa się na miejscu w Campbelltown.

springbank-distillery.jpg

Popularne Marki