Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

Glenmorangie Grand Vintage 0.7l 1989

Producent: GLENMORANGIE
Cena sprzedaży
3759,00 zł
Kraj: SZKOCJA

Region: HIGHLAND

Destylarnia: GLENMORANGIE

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 43%

Opakowanie: skrzynka drewniana

Smak: owocowy i kwiatowy

Glenmorangie Grand Vintage jest to whisky destylowana w 1989 roku, z jęczmienia zebranego rok wcześniej, czyli w roku 1988. W kronikach destylarni zapisano, że było to zbiór najgorszy z możliwych, jak tylko sięgają pamięcią. Mimo wszystko zdecydowano się na destylację zacieru z tego zboża. W efekcie po 26 latach leżakowania w beczkach po amerykańskim bourbonie i po hiszpańskiej sherry, zabutelkowano whisky o mocy 43%. Niewątpliwie była to edycja limitowana, jednak oficjalnie nie podaje się liczby butelek z tej edycji. Nieoficjalnie mówi się o liczbie 5.000 butelek. Edycja ta, która ukazała się pod koniec 2016 roku, pod nazwą Bond House No.1 Collection, nawiązuje do wybudowanego w XIX w magazynu nr.1, który później w roku 1989 zaadaptowano na budynek destylarnii.

W 2004 roku francuski koncern LVMH zakupił za ponad 300 mln funtów destylarnie Glenmorangie. Od tego czasu przeobrażeniu uległa cała gama whisky Glenmorangie. Przede wszystkim chodzi tutaj o zmiany wizualne i marketingowe. Doświadcenie zdobyte przez LVMH w sprzedaży dóbr luksusuowych, głównie perfumów, torebek i szampanów zostało wykorzystane przy tworzeniu nowego wyglądu marki Glenmorangie. Zmieniły się butelki, logotypy, szaty graficzne produktów, które zmieniono bardziej na podobieństwo luksusuowych perfum. Wystarczy spojrzeć na stare edycje Glenmorangie, które wypuszczane były na rynek w tradycyjnych butelkach whisky.

Popularne Marki