Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

Tia_Maria_5097a3be270d1.jpg

Tia Maria 0.7L

Cena podstawowa
79,99 zł
Cena sprzedaży
59,00 zł

Likier kawowy produkowany na bazie kawy Blue Jamaica Mountain, jednej z najlepszych i najdroższych rodzajów kaw na świecie. Likier, podbonie jak kawa jest wywarzany tylko na Jamajce, wg niezmiennej, ponad 300-letniej tajemnej receptury. Obok podstawowych składników kawy Blue Mountain, spirytusu z trzciny cukrowej są przyprawy, których skład stanowi ścisłą tajemnicę.

Historia likieru sięga 300 lat wstecz kiedy to jedna z hiszpańskich arystokratek, zmuszona do opuszczenia wyspy i swojego domu, zabrała z niego najpotrzebniejsze i najcenniejsze rzeczy, w tym recepturę pysznego kawowego likieru sporządzanego przez jej służącą. W ramach wdzięczności dla owej służącej likier został nazwany jej imieniem Tia Maria.

Produkcja na skalę masową została rozpoczęta dopiero w latach 40 XX wieku kiedy to niejaki Dr Kenneth Leigh Evans, został poczęstowany w gościnie likierem domowej roboty. Trunek tak mu zasmakował, że postanowił rozpocząć jego masową produkcję.

Dzisiaj likier Tia Maria jest jednym z najsłynniejszych likierów na świcie, składnikiem wielu drinków i koktajli. Doskonale smakuje podawany w czystej postaci, jako dodatek do ciast i deserów, ale również jako dodatek do kawy.

Popularne Marki