Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

INFOLINIA:  535 50 50 60                        Zakupy bez rejestracji          Dostawa gratis od 450zł            Bezpieczna przesyłka

Dictador Rum 24YO 0.7l

Kraj: KOLUMBIA

Region: AMERYKA POŁUDNIOWA

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 40%

Opakowanie: kartonik

Dostępność:   produkt-niedostepny.gif

Zapach: nuty delikatnego karmelu, skórka pomarańczy, kakao, migdały, owoce egzotyczne oraz miód;

Smak: wanilia, miód, przyprawy, kakao, mleczna czekolada oraz egzotyczne owoce;

Finisz: długi, o korzennym charakterze.

24-letni Dictador to mieszanka rumów z melasy, częściowo destylowanych w alembikach, a częściowo w kolumnach ratyfikacyjnych.

Pod koniec XVIII wieku Severo Arango y Ferro udał się do Cartagena de Indias w Nueva Granada (obecna Kolumbia). Celem podroży był wzrost efektywności ściągalności podatków dla Hiszpanii w koloniach amerykańsko-hiszpańskich. Lokalna społeczność szybko dostrzegła naturę przybysza, określając go Dyktatorem. Miejsce do którego z założenia przybył na krótki okres czasu posiadało jednak pewien argument - coś co pokochał "od pierwszego wejrzenia" (i skosztowania), a mianowicie - lokalany rum! Przywiązanie do tropikalnego eliksiru sprawiło, że osiągnął miano kluczowego sprzedawcy alkoholi z trzciny cukrowej, które w ówczesnych czasach były środkiem płatniczym w omawianym regionie.

W 1913 roku, niemal 180 lat po narodzinach mitu DICTADORA, jeden z jego potomków założył Destilería Colombiana. Don Julio Arango y Parra spędził lata na badaniu mitu o wyżej opisanych początkach marki oraz poświęcił życie aby kontynuować spuściznę przodka, odtwarzając starą recepturę, jednocześnie stając się najlepszym kolumbijskim producentem rumu! Dziedzictwo rodzinne jest kontynuowane przez Master Blendera z trzeciego pokolenia - Hernan'a Parra.

Ze względu na położenie geograficzne Kolumbia jest jednym z trzech największych producentów trzciny cukrowej na świecie, zapewniając zarówno wysoką jakość, jak i wysoką obfitość zbiorów. Kartagena i jej okolice słyną z tego, że są pierwszymi obszarami produkcji trzciny cukrowej w Ameryce Południowej. Marka Dictador ma przywilej przebywania w północnym regionie Ameryki Południowej z ponad 800 milami wybrzeża na błyszczącym Morzu Karaibskim.