Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

INFOLINIA:  535 50 50 60                        Zakupy bez rejestracji          Dostawa gratis od 450zł            Bezpieczna przesyłka

Amaro_Averna_Sic_4f9099cea1ea3.jpg

Amaro Averna Siciliano 1L

Cena sprzedaży
95,00 zł
Dostępność:   chwilowy_brak.gif

Amaro Siciliano wytwarzany jest z ziół, korzeni i skórek owoców cytrusowych długo moczonych w destylacie przed dodaniem karmelu. Averna jest likierem słodkim, gęstym i ma delikatnie ziołową goryczke.

Salvadore Averna, pochodzący z zamożnej rodziny włókienniczych kupców mieszkaniec miasta Caltanissetta na Sycylii, sędzia pokoju i dobroczyńca klasztoru St.Spirito’s  Abeby, w dowód wdzięczności za swe dobrodziejstwa, otrzymał w 1868 roku od braci benedyktynów, sekretny przepis na tajemniczy eliksir.  Właściwości terapeutyczne owego eliksiru, były szeroko stosowane w całej Europie przez zakon Cystersów i klasztory Cluny. Ale to dopiero syn Salvadore, Francesco Averna , produkowany już w gorzelni Averna Likier, rozpowszechnił wśród mieszkańców Włoch i na dworze Króla Umberto. W 1912 roku, Averna stała się oficjalnym dostawcą dworu królewskiego z prawem drukowania na etykiecie napisu „Patent AGD Royal” Amaro Averna to 29 procentowy, gorzko słodki likier korzenno ziołowy, o gładkim, pełnym smaku, podawanym z lodem, lub z zimnym sokiem pomarańczowym , lub z prosecco.

Averna wylansowała drinki z zamrożonymi w kostkach lodu ziołami, które idealnie konweniują z likierem. Wystarczy do pojemnika na lód włożyć w przegródki zioła takie jak Tymianek, Mięta, Szałwia czy Majeranek, zalać wodą i zamrozić. Pięknie wyglądają takie kostki lodu, cudownie pachną a wrażenia smakowe bardzo oryginalne.

Popularne Marki