Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

BENRIACH 1985 CASK 7214 33YO

Cena sprzedaży
2800,00 zł
Kraj: SZKOCJA

Region: SPEYSIDE

Destylarnia: BENRIACH

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 48,1%

Opakowanie: tuba

Wiek: 33YO

benriach-distillery-logo.jpg

Położona w sercu regionu Speyside destylarnia została założona w 1898 roku przez Johna Duffa. Po dwóch latach w wyniku Pattison Crash została zamknięta i przez kilkadziesiąt kolejnych latach wykorzystywano tylko znajdującą się na terenie gorzelni słodownię. W 1965 ponownego otwarcia dokonał nowy właściciel The Glenlivet Distillers Ltd, w 1978 roku kontrolę nad zakładem przejął Seagrams, a w 2001 roku Pernod Ricard.

Przez wiele lat BenRiach był anonimowym dostawcą whisky głównie do zestawiania blendów. Przejęcie destylarni w 2004 roku przez Intra Trading, rozpoczęło nowy rozdział w historii BenRiacha. Pod kierunkiem Billego Walkera, bazując na bogatych zasobach magazynów sięgających nawet 1966 roku, powstały znakomitej jakości whisky, które zdobyły uznanie miłośników złocistego trunku na całym świecie. W ciągu zaledwie 10-ciu lat BenRiach, wypuszczając na rynek wiele edycji whisky w tzw. klasycznym stylu Speyside, whisky finiszowanych, torfowych, single cask a nawet trzykrotnie destylowanych stał się cenionym producentem whisky single malt. W 2015 roku BenRiach Distillery Company otrzymał przyznawany przez Whisky Magazine tytuł Global Whisky Distiller of the Year.

Destylarnia posiada oryginalną gotową do pracy słodownię, w której wciąż okazjonalnie przygotowywany jest jęczmień do produkcji whisky. Na wyposażeniu zakładu znajduje się m.in. 8 stalowych kadzi fermentacyjnych i dwie pary alembików a roczna produkcja to ok. 2,5 mln litrów. Whisky dojrzewa tu głównie w beczkach po bourbonie i sherry. W 2016 roku destylarnia BenRiach wraz z GlenDronach i Glenglassaugh zostały zakupione przez koncern Brown-Forman za rekordową kwotę 285 mln funtów.

Benriach to znakomita, szkocka whisky. Charakteryzuje się bursztynową barwą. Aromatem toffi, chleba.
W smaku są wyczuwalne: mix jabłek, gruszek, winogron i owoców cytrusowych.

benriach-destylarnia.jpg

Popularne Marki