Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

glendronach-25yo-1992-danish-market-0.7l-butla

Glendronach 25YO Sherry Oloroso Cask 1992, 0.7l

Cena sprzedaży
1850,00 zł
Kraj: SZKOCJA

Region: HIGHLANDS

Destylarnia: GLENDRONACH

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 48%

Opakowanie: tuba

Rocznik: 1992

Wiek: 25YO

Zapach: pełno nut owocowych m.in.: malin, dojrzałych wiśni, pomarańczy i śliwek, ponadto tony mlecznej czekolady, marcepanu, orzechów włoskich i dębu;

Smak: owocowo-pikantny, odpowiada nutom zapachowym, wzbogacony o akcenty cynamonu, masy kakaowej i migdałów;

Finisz: średnio-długi, posmak owoców leśnych, tytoniu i dębu.

25-letni Glendronach Sherry Oloroso cask, jak sama nazwa wskazuje, starzony był w beczkach po sherry Oloroso. Wolumen produkcji wyniósł zaledwie 1500 sztuk, a jeden z ostatnich kroków przed wprowadzeniem na rynek - butelkowanie, miało miejsce 9 października 2018 roku.

Destylarnia Glendronach położona jest w dolinie Forgue, głęboko na wzgórzach East Highland w pobliżu Aberdeenshire. Została założona w 1826 roku, co sprawia że była jedną z pierwszych licencjonowanych destylarni. Założycielami były dwie przedsiębiorcze osoby, James Allardice oraz Walter Scott. Pierwszy z nich był pionierem dojrzewania whisky w beczkach po sherry. Pomimo upływu wielu lat, charakter trunku został zachowany. Receptury Glendronach są strzeżone już od prawie 200-stu lat przez parlament gawronów, które tak bardzo kochają Glendronach, że usilnie próbują zagnieżdżać się w magazynach. Ludzie będący elementem gorzelni uważają, że tak długo, jak gawrony zostaną w destylarni, będzie to dobre dla whisky.

 logo-large.png

Popularne Marki