Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

glendronach-kingsman-edition-29yo-1989-0.7l-open

Glendronach 29YO Kingsman Edition 1989 0.7l

Cena sprzedaży
6950,00 zł
Kraj: SZKOCJA

Region: HIGHLANDS

Destylarnia: GLENDRONACH

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 50.1%

Opakowanie: etui

Rocznik: 1989

Zapach: przepełniony wyjątkowymi nutami, mnóstwo fig, czarnej porzeczki i daktyli, ponadto nuty cynamonu, dojrzałych wiśni i dębu;

Smak: bogaty i zrównoważony, odpowiada nutom zapachowym, znajdziemy tu również akcenty goździków i ślady tytoniu;

Finisz: długi, suszone owoce, gorzka czekolada oraz dąb.

Glendronach 1989 Kingsman Edition została zestawiona w wyniku współpracy Master Blenderki Rachel Barrie i Mattherw Vaughna, reżysera filmów "Kingsman". Łączny wolumen produkcji tej edycji liczy 3052 butelki. Trunek powstał w wyniku inspiracji najstarszą butelką z archiwum Glendronach - 29-letnią, zabutelkowaną w 1913 roku. Historia głosi, że trzech przyjaciół zakupiło po butelce, przed wyruszeniem na wojnę, z zamiarem otwarcia butelek przy kolejnym spotkaniu, już w domu. Niestety dwójka przyjaciół zmarła, a jedyny ocalały nigdy nie otworzył wspomnianej butelki, dlatego też rodzina przekazała ją destylarni.

Destylarnia Glendronach położona jest w dolinie Forgue, głęboko na wzgórzach East Highland w pobliżu Aberdeenshire. Została założona w 1826 roku, co sprawia że była jedną z pierwszych licencjonowanych destylarni. Założycielami były dwie przedsiębiorcze osoby, James Allardice oraz Walter Scott. Pierwszy z nich był pionierem dojrzewania whisky w beczkach po sherry. Pomimo upływu wielu lat, charakter trunku został zachowany. Receptury Glendronach są strzeżone już od prawie 200-stu lat przez parlament gawronów, które tak bardzo kochają Glendronach, że usilnie próbują zagnieżdżać się w magazynach. Ludzie będący elementem gorzelni uważają, że tak długo, jak gawrony zostaną w destylarni, będzie to dobre dla whisky.

 logo-large.png

Popularne Marki