Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

PORT ELLEN 32YO 1983

Cena sprzedaży
11500,00 zł
Destylarnia: PORT ELLEN

Kraj: SZKOCJA

Region: ISLAY

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 53,9%

Opakowanie: kartonik

Smak: dymny i torfowy

Smak: morski i słony

Rocznik: 1983

Wiek: 32YO

Dostępność:   realizujemy-2-3-dni.gif
15. z kolei wydanie, słynnej whisky z nieczynnej już destylarnii Port Ellen leżącej na wyspie Islay. Właściciel marki firma Diageo włączyła tę whisky do serii "Untold Stories", które miało swoją pierwszą edycję w 2001 roku. Jest to whisky, która ma 32 lata. Destylowana w 1983 roku, butelkowana w 2015, ograniczonej liczbie 2964 butelek, o mocy beczki 53,9%. Jest to edycja wyjątkowa, ponieważ destylat pochodzi z roku 1983, kiedy to Port Ellen zaprzestało produkcji i jest to ostatnia destylacja z tej destylarnii. Obecnie na miejscu dawnego budynku destylarnii stoi słodownia. Leżakowana w beczkach typu butt z europejskiego dębu.
 
Aromat mocno owocowy, głównie jabłka i gruszki, w tle morski piasek, plaża, woda morska, wodorosty, z lekkimi nutami toffie, karmelu i dymu torfowego. W smaku złożona, rodzynki, tofiie, dżem ze śladami palonego popiołu, wędzonego drewna, suszonych ziół i dym torfowy. Finisz długi, wytrawny z nutami dymu torfowego, ziemi, suszonego dębu.
 
Destylarnia Port Ellen leży na wyspie Islay, w miejscowości portowej o tej samej nazwie. Założona przez Johna Ramsaya w 1820 roku, który jest jedną z osób, która przyczyniła się do wprowadzenia alembiku do pordukcji whisky. Po jego śmierci w 1925 roku, destylarnię przejęła firma DCL (późniejsze United Distillers, a obecnie Diageo) i jest właścicielem do dnia dzisiejszego. Destylarnia była nieczynna od 1925 roku, później wznowiono jej działalność w latach 60. by ostatecznie w 1983 roku została zamknięta z powodu kryzysu na rynku whisky. Obecnie jest jedną z nielicznych, nieczynnych detylarnii, a whisky pochodzące z jej zasobów są jednymi z najbardziej cenionych i poszukiwanych trunków na świecie. Do dnia dzisiejszego inne destylarnie kupują zasoby z Port Ellen i korzystają z jej zasobów słodu.

Popularne Marki