Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

PORT ELLEN 37YO 1979

Cena sprzedaży
13500,00 zł
Destylarnia: PORT ELLEN

Kraj: SZKOCJA

Region: ISLAY

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 51%

Opakowanie: kartonik

Smak: dymny i torfowy

Smak: morski i słony

Rocznik: 1979

Wiek: 37YO

Dostępność:   realizujemy-2-3-dni.gif
Ostatnie, 17. wydanie słynnej whisky z nieczynnej już destylarnii Port Ellen leżącej na wyspie Islay. Właściciel marki firma Diageo włączyła tę whisky do serii "Untold Stories", które miało swoją pierwszą edycję w 2001 roku. Jest to jedna z najstarszych whisky z tej serii, która ma 37 lat. Destylowana w 1979 roku, butelkowana w 2017, ograniczonej liczbie 2988 butelek, o mocy beczki 51%.
 
Aromat dobrze zbudowany, wyczuwalne nuty trawy, łąki, cytrusy, gruszka, miód i delikatny powiew torfu i dymu. W smaku delikatna, bardzo oleista, wyczuwalne brzoskwinie, jabłko, gruszka, migdały i trochę ziół, trawy i dymu torfowego. Finisz długi, przyjemny, lekko dymny z wyczuwalną nutą kakao, pieprzu i świeżego siana.
 
Destylarnia Port Ellen leży na wyspie Islay, w miejscowości portowej o tej samej nazwie. Założona przez Johna Ramsaya w 1820 roku, który jest jedną z osób, która przyczyniła się do wprowadzenia alembiku do pordukcji whisky. Po jego śmierci w 1925 roku, destylarnię przejęła firma DCL (późniejsze United Distillers, a obecnie Diageo) i jest właścicielem do dnia dzisiejszego. Destylarnia była nieczynna od 1925 roku, później wznowiono jej działalność w latach 60. by ostatecznie w 1983 roku została zamknięta z powodu kryzysu na rynku whisky. Obecnie jest jedną z nielicznych, nieczynnych detylarnii, a whisky pochodzące z jej zasobów są jednymi z najbardziej cenionych i poszukiwanych trunków na świecie. Do dnia dzisiejszego inne destylarnie kupują zasoby z Port Ellen i korzystają z jej zasobów słodu.

Popularne Marki