Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

Nikka Yoichi 12YO 0.7l

Cena sprzedaży
2495,00 zł
Kraj: JAPONIA

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 45%

Opakowanie: kartonik

Dostępność:   realizujemy48h.gif

Destylarnia Yoichi została założona przez Masatake Taketsuru w 1934 roku, w miasteczku Yoichi na wyspie Hokkaido. Założyciel wybrał właśnie wyspę Hokkaido, ponieważ klimat tej wyspy był najbardziej zbliżony do klimatu Szkocji, gdzie poznawał on tajniki produkcji whisky. Obecnie destylarnia Yoichi posiada sześć alembików, które produkują około 2 mln litrów destylatów rocznie. Na początku tego stulecia producenci japońskiej whisky doświadczyli niezwykłej popularności swoich produktów, której konsekwencją było kurczenie się zapasów starzonych destylatów. W efekcie tego nie byli oni w stanie wypuszczać na rynek butelek z określeniem wieku. Ten problem dotyczył także destylarnii Yoichi, która to posiadała w swojej ofercie whisky 10, 12, 15 i 20 letnie. W 2015 roku z powodu braku destylatów destalarnia zaprzestała sprzedaży whisky z określeniem wieku. Dotychczasowe serie zostały zastąpione przez whisky mieszanej, bez określenia wieku.

Prezentowana butelka to seria "Yoichi Single Malt", tutaj 12-letnia, pochodząca z 2010 roku, wchodząca w skład nieistniejącej już serii whisky z określeniem wieku. Dostępne ostatnie 2 butelki, jedna butelka dostępna w opakowaniu, druga butelka bez opakowania. Niezwykły rarytas dla kolekcjonerów, niedostępny już w normalnej sprzedaży, doskonały wybór jako inwestycja.

Zapach: Wyczuwalne nuty dymu, grillowanego bekonu, eukaliptusa i mięty oraz wanilii, orzechów włoskich, rodzynek i migdałów.

Smak: cudowny smak lukrecji, palonego drewna i toffi

Finisz: konsystencja oleista i kremowa, wytrawny z dębowymi nutami

Popularne Marki