Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

WINIAK

WINIAK_4bf1addc38856.jpg

Winiaki były jednymi z najsławniejszych Polskich alkoholi, obecnie zapomniane, kiedyś wytwarzane z rodzimych winogron, teraz głównie z importowanych destylatów. Powszechnie mianem winiaku w Polsce określa się produkowane na całym świecie brandy – czyli trunki otrzymywane z leżakujących destylatów winnych, z ewentualnym dodatkiem mieszanek zapachowo-smakowych, takich jak wino gronowe, nalew na rodzynki, figi, oliwki suszone, łupiny migdałowe czy nalew na wióry dębowe.

Polskie winiaki ok. 200 lat temu, cieszyły się wielkim uznaniem na całym świecie, zdobywały nagrody i medale w licznych konkursach, m.in. w USA. Z produkcji winiaków w Polsce słynął region południowo-zachodni, a za jego stolicę uznawano Zielona Górę, gdzie znajdowały się największe wytwórnie. Stąd za spadkobiercę w produkcji winiaku jest uznawany od wielu lat Polmos Zielona Góra, aktualnie należący do koncernu Pernod Ricard, jednak nie produkujący już winiaku.

Producent:
Wybierz producenta
Wyników 1 - 3 z 3
winiak-francuski
Dostępność:   brak_produktu.gif
Cena:
49,00 zł
indeks33
Cena:
129,99 zł

Popularne Marki