Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

Mount Gay Eclipse 1L

Kraj: BARBADOS

Region: KARAIBY

Destylarnia: MOUNT GAY

Zaw. alkoholu: 40%

Pojemność: 1 litr

Dostępność:   brak_produktu.gif

Mount Gay Eclipse zaczęto produkować w roku 1910 roku. W tym roku miało miejsce całkowite zaćmienie słońca stąd nazwa eclipse czyli z ang. Zaćmienie. Ten rum – wciąż wytwarzany według ponad 100-letniej receptury – jest odpowiednio skomponowaną mieszanką wszystkich destylatów produkowanych przez Mount Gay, łącznie z tymi najstarszymi. Dzięki temu, jego smak jest bardzo zbalansowany, łączy zarówno nuty kwiatowe i owocowe, jak i akcenty korzenne i dymne, pochodzące z użycia dębowej beczki. Jest nieco słodkawy i zdecydowanie łagodny, przez co można go nie tylko łączyć w drinkach, ale również pić samodzielnie.

Tradycja produkcji rumu na Barbados pochodzi z wczesnego okresu w XVII wieku, choć istnieją dowody sugerujące destylację na małą skalę już w 1637 roku. Pierwsze odnotowane użycie słów "Rum Bullion" pojawia się w dokumencie z 1651 roku, który opisuje destylat trzciny cukrowej z Barbados jako "gorący i straszny alkohol".

Mount Gay to najstarsza destylarnia rumu na świecie. Dokumenty handlowe potwierdzające jej działalność sięgają aż roku 1703, czyli czasów, kiedy rum był podstawowym napitkiem karaibskich żeglarzy. Nazwa destylarni bierze pochodzenie od lokalnego działacza i brytyjskiego baroneta, Sir Johna Gay’a Alleyn’a, który w połowie XVIII wieku przejął zakład i doprowadził interes do rozkwitu zyskując uznanie na arenie międzynarodowej. John Gay był tak mocno zaangażowany w życie i rozwój Barbados – przez 40 lat pełnił funkcję parlamentarzysty, stawiał szkoły, sprzeciwiał się niewolnictwu – że etykietę produktu znanego wówczas jako Mount Gilboa po śmierci Gay’a postanowiono zastąpić jego nazwiskiem.

Popularne Marki