Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

INFOLINIA:  535 50 50 60                        Zakupy bez rejestracji          Dostawa gratis od 450zł            Bezpieczna przesyłka

Mandarine_Napole_4f1eb2a47f295.jpg

Mandarine Napoleon 0.7L

Cena sprzedaży
109,00 zł
Kraj: FRANCJA

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 38%

Opakowanie: brak

Dostępność:   produkt-niedostepny.gif

Na pomysł macerowania mandarynek w alkoholu wpadł pewien pomysłowy Francuz Francois de Fourcroy. Likier zawdzięcza swą nazwę Cesarzowi Francji Napoleonowi Bonaparte,  którego to był ulubionym trunkiem. Pod koniec XIX wieku Mandarine Napoleon zaczął zyskiwać zasłużoną popularność. Przyczynił się do tego niejaki Louis Schmidt, który znalazł w archiwach recepturę tworzenia trunku. Po zakończeniu drugiej wojny światowej produkcja likieru ponownie zajęli się producenci z nad Sekwany. W XXI wieku siedziba firmy nadal znajduje się Brukseli. Sekret produkcji likieru zawarty jest w sycylijskich mandarynkach importowanych od lat przez rodzinę Fourcroy. Mimo, że istnieją podobne likiery mandarynkowe degustatorzy bez chwili wahania rozpoznają wyjątkowy smak Napoleona. Proces produkcji zaczyna się z chwilą gdy dobrane skórki mandarynek macerują się w francuskich brandy. Kiedy trunek przeniknie zapach i smak owoców, zaczyna się destylację. Po wytworzeniu mandarynkowego spirytusu doprawia się go słodkimi półproduktami. Następnie dodaje się karoten, aby nadać mu kolor zbliżony do owocu. Tak przygotowany likier pozostawiany jest na kilkanaście tygodni, aby nabrał charakteru. Gdy mija okres leżakowania, producenci dodają krystaliczną wodę, uzyskując w ten sposób niższą zawartość alkoholu 38%.

Likier jest słodki, toteż może być podawany jako forma poobiedniego odprężenia. Wspaniały wyrób pije się tak jak koniak, lekko schłodzony, ale podgrzewany od spodu ciepłotą dłoni, by wydobyć pełny bukiet czasów Napoleona. (źródło: www.fragolina.pl)

Popularne Marki