Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

INFOLINIA:  535 50 50 60                        Zakupy bez rejestracji          Dostawa gratis od 450zł            Bezpieczna przesyłka

Pimms_No1_4e8d9d0178131.jpg

Pimms No1 0.7L

Cena sprzedaży
79,00 zł
Kraj: WIELKA BRYTANIA

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 25%

Opakowanie: brak

Pimm's No 1, to likier na bazie ginu, cytryn i chininy z dodatkiem mieszanki ziół o zawartości alkoholu 25%. Receptura okryta jest wilką tajemnicą i zna ją tylko 6 osób na świecie. Likier ma barwę mocnej herbaty i jest dobarwiany karmelem. Posiada delikatny posmak owoców cytrusowych i ziół.

Historia powstania tego tajemniczego trunku wiąże się z osobą Jamesa Pimma, właściciel baru z ostrygami w londyńskiej dzielnicy finansowej, który ok.1840 roku zaczął sprzedawać mieszankę ginu z tonikiem i dodatkami nazwaną Pimm’s No 1 Cup. Napój ten miał wspomagać trawienie. Podawano go w szklankach o objetości 1 pinty (0,57 litra). Przez lata produkowano jescze 6 innych Pimms'ów na bazie innych alkoholi, nazywanych kolejno Pimm's No2, Pimms No.3, Pimms No4 itd, jednak ze względu na słabą sprzedaż zaprzestano ich produkcji. Obecnie w sprzedaży jest tylko Pimm's No1.

Początkowo Pimm’s był produkowany w Londynie, obecnie jego produkcja została przeniesiona do szkockiej Cameronbridge Distillery w Windygates w hrabstwie Fife.

Tradycyjnie podaje się go z lemoniadą w czasie przyjęć w ogrodach oraz wydarzeń sportowych. Oprócz tego w pubach podawany jest także drink zwany Pimm's, który przygotowuje się umieszczając w szklance plasterek cytryny, pomarańczy i zielonego ogórka. Te trzy składniki zalewane są likierem i pozostawiane w celu „przegryzienia się”. Kiedy klient zamawia drinka, szklankę z likierem i owocami wypełnia się lodem i dopełnia lemoniadą.

Ciekawostką jest fakt iż Pimm’s zyskał sławę jako drink Wimbledonu. Podczas nocy poprzedzającej turniej tenisowy w Wimbledonie sprzedawanych jest około 80 000 drinków Pimm’s No 1 Cup.

(źródło: informacje własne, internet, www.open-bar.pl)

Popularne Marki