auchentoshan-virgin-oak-batch2-butelka

Auchentoshan Virgin Oak 0.7l

Cena sprzedaży
419,00 zł
Kraj: SZKOCJA

Region: LOWLANDS

Destylarnia: AUCHENTOSHAN DISTILLERY

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 46%

Opakowanie: kartonik

auchentoshan-logo.jpg

Zapach: słodki, karmel, wanilia, skórka pomarańczowa, tony orzechów oraz imbiru;

Smak: przepełniony przyprawami korzennymi oraz dębem, nuty cynamonu, goździków, karmelu oraz kakao z watą cukrową;

Finisz: długi, nuty dębowe z lekką słodyczą wanilii.

Auchentoshan Virgin Oak to whisky, które leżakowało w dotychczas nieużywanych dębowych beczkach. Partia Nr 2 dostępna jest od września 2014 roku.

Destylarnia Auchentoshan leży na północny zachód od Glasgow na przedmieściach Clydebank w hrabstwie Dumbartonshire w Szkocji. Założona w roku 1817 przez Johna Bullocha, (licencje uzyskała w 1823 roku) początkowo nosiła nazwę Duntocher Distillery. Dopiero w roku 1970 po przejęciu zakładu przez nowego właściciela Eddiego Cairnsa zaczęła odnosić sukcesy rynkowe, jako pierwszy single malt z regionu Lowlands. W 1984 roku Auchentoshan zakupiła firma Stanley P. Morrison Co., później przekształcona w Morrison Bowmore Distillery. Auchentoshan jest pierwszym butelkowanym single maltem z regionu Lowlands.

Obecnie whisky tam produkowana jest poddawana potrójnej destylacji – jako jedyna stosująca tą metodę. Dzięki temu whisky staje się bardzo delikatna i pełna kwiatowych aromatów. Ponieważ klimat w Lowlands, jest o wiele łagodniejszy niż w pozostałej części Szkocji, whisky tam produkowane potrzebują mniej czasu, aby w pełni dojrzeć. Co więcej, na łagodny charakter whisky wpływa to, że Auchentoshan nie używa torfu do suszenia słodu.

auchentoshan-destylarnia.jpg