Bacoo White 3YO Dominican Rum

Cena sprzedaży
135,00 zł
Kraj: DOMINIKANA

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 40%

Opakowanie: brak

Wiek: 3YO

John Sans i jego ojciec zapragnęli stworzyć specjalny, dojrzały rum, który mogliby dodać do swojego portfolio marek. Po odwiedzeniu wielu wysp karaibskich odkryli producenta rumu na Dominikanie, który był w stanie dostarczyć doskonałej jakości starzone rumy i tak rozpoczęła się współpraca, w wyniku której powstał rum Bacoo.

Nazwa wzięła się od BAH-KU złośliwego mitologicznego ducha o magicznych mocach, którego można spotkać na Karaibach, a teraz również w butelkach rumu Bacoo. BAH-KU to postać podobna do krasnala, która nagradza swojego właściciela życzeniami i to nie tylko trzema. Rozpoznaje się go po charakterystycznych dużych oczach, długich rękach i długich nogach. Duch ten jak mówi legenda aktywny jest zwłaszcza w nocy, a żeby go nie rozzłościć należy dostarczać mu codzienną dawkę bananów i mleka. Destylarnia znajduje się w San Pedro De Macoris, w Republice Dominikany. Posiada piękną, świadomą ekologicznie farmę. Produkty uboczne powstałe w wyniku pozyskiwania rumu są przechowywane w celu dalszej odsprzedaży. Resztki ściętej trzciny są wysyłane do spalarni, które pomaga zasilać zakład. Destylarnia Rumu Bacoo jest jednym z najbardziej ekologicznych, samowystarczalnych, dużych zakładów na świecie, pracujących na tak dużą skalę.

BACOO WHITE RUM to doskonały wyraz wyspiarskich wibracji i miejskiego szyku. Leżakuje 3 lata w dębowych beczkach, a następnie filtrowany przez węgiel drzewny. Słodkie aromaty śmietanki kokosowej, karmelizowanych bananów, dojrzałego mango, goździków. Gładki w smaku z rześkim, niewysuszonym akcentem. Słodki i lekko kandyzowany rum. Finisz ciekawy, lekki finisz z niuansami kandyzowanej limonki.