Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

INFOLINIA:  535 50 50 60                        Zakupy bez rejestracji          Dostawa gratis od 450zł            Bezpieczna przesyłka

Blantons Original Single Barrel 0.7L

Cena sprzedaży
469,00 zł
Kraj: USA

Region: KENTUCKY

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 46,5%

Opakowanie: kartonik

Bourbon ten był kiedyś przeznaczony tylko dla najważniejszych dygnitarzy i przyjaciół pułkownika Blantons’a. Dziś wyznaczając standardy bourbona Single Barrel dostępny jest dla wszystkich koneserów na świecie. Leżakuje pomiędzy 6-8 lat i jest butelkowany z mocą 46,5%. Dość słodki w charakterze z bukietem śmietanowo - karmelowym z nutą pomarańczy i przypraw. W ustach akcenty rodzynek, karmelu, moreli, pomarańczy, goździków i przypraw, z długim cynamonowym finiszem. Polecamy serwować solo lub na lodzie. Ze względu na nuty pomarańczy znakomicie pasuje do drinka „Old Fashioned”.

Najznakomitszy bourbon na świecie, to ten, który pochodzi z pojedynczej, specjalnie wybranej beczki. Właśnie w taki sposób, prawie sto lat temu, pułkownik Albert B. Blanton zabutelkował pierwszą edycję swojego Bourbona. Był przekonany, że najlepsze destylaty pochodzą z centralnej części magazynu H. Przez lata osobiście testował zawartość każdej z wybranych beczek i do butelkowania przeznaczał tylko najlepsze z nich. Trafiały tylko do najlepszych klientów, ambasadorów, dygnitarzy, rodziny i przyjaciół. Dokładnie te same metody produkcji tego zacnego trunku są stosowane do dziś. Każda beczka pochodzi z legendarnego magazynu H a jej zawartość sprawdzana jest przez grupę testerów. Podczas degustacji decydują oni czy bourbon jest już gotowy do przelania do butelek czy nie. Opróżnianie beczek odbywa się ręcznie, a każda butelka jest szczegółowo opisana i zawiera między innymi datę rozlewu, numer beczki i butelki, nazwę magazynu i numer stelażu. Na etykiecie nie znajdziemy informacji o wieku, co jest celowym zabiegiem, bowiem, nie okres jaki bourbon spędza w beczce, tylko jego smak i aromat są najważniejsze. Średni wiek to jednak ok 6-8 lat. Oprócz znakomitych bourbonów, Kentucky słynie też z hodowli i wyścigów koni. Dlatego też każda butelka zamknięta jest korkiem z miniaturką jeźdźca na koniu. Występuje, aż 8 różnych wersji tych miniaturek, które razem tworzą słowo Blanton’s. Każda ukazuje jeźdźca w innej pozycji. To prawdziwa gratka dla wszystkich kolekcjonerów. Bourbon Blanton’s zaistniał również w wielu produkcjach amerykańskiego kina i telewizji. O jego zaletach mówiły dziewczyny w kilku odcinkach „Gotowe na wszystko”, bohaterowie, „CSI – kryminalne zagadki Nowego Jorku”, „Czystej Krwi”, agenci NCIS i wielu innych. Trunkiem tym raczyli się w filmie „Choć goni nas czas” oraz „Elizabethtown”.

Popularne Marki