Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

INFOLINIA:  535 50 50 60                        Zakupy bez rejestracji          Dostawa gratis od 450zł            Bezpieczna przesyłka

WHISKEY IRLANDZKA

WHISKEY_IRLANDZK_4beb925c723cb.jpg

Przez długie lata irlandzki tunek był najbardziej znaną whiskey na świecie. W XIX wieku jej jedynym konkurentem były francuskie koniaki. Do smakoszy whiskey z Irlandii zaliczali się podobno: królowa angielska Elżbieta I oraz car Rosji Piotr I. Sytuacja zmieniła się na początku XX wieku – po pierwsze: zamknięto ogromy rynek zbytu wskutek wprowadzenia prohibicji w Stanach Zjednoczonych, po drugie: w 1916 roku wybuchła wojna niepodległościowa , a potem woja domowa, po trzecie: kraj został podzielony, a po czwarte: rozpoczęła się wojna handlowa z Wielką Brytanią. To wszystko doprowadziło do upadku irlandzkiego przemysłu gorzelniczego.

Irlandzka whiskey różni się od szkockiej tym, że podczas jej produkcji stosuje się potrójną destylację (Szkoci najczęściej destylują whisky tylko dwukrotnie) oraz tym, że Irlandczycy nie stosują torfu podczas suszenia słodu jęczmiennego. Produkuje się ją z odleżakowanych spirytusów zbożowych, głównie jęczmiennych. Do sporządzenia zacieru najczęściej używa się mieszanki słodu jęczmiennego i innych zbóż.

Niemal cała produkowana w Irlandii whiskey to whiskey mieszana (blended), będąca wynikiem kupażowania spirytusów jęczmiennych i zbożowych (najczęściej z żyta). Rzadziej produkuje się straight whiskey – wyprodukowaną z zacieru będącego mieszanką różnych zbóż, której nie miesza się po destylacji. Single malt whiskey wyrabiana jest wyłącznie ze słodu.
Irlandzki trunek ma bardziej zaokrąglony smak, jest łagodniejszy i pozbawiony charakterystycznego dla szkockiej whisky posmaku torfu. Charakteryzuje się większą ekstraktywnością, jęczmienno-zbożowym aromatem wzbogaconym słodkawo-beczkową nutą, co oczywiście wynika ze sposobu leżakowania trunku – w aromatycznych dębowych beczkach. (źródło: www.nawidelcu.pl Dorota Mrówka)

Nie znaleziono wpisu

Popularne Marki