Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

Arran 10YO 0.05L

Cena sprzedaży
29,99 zł
Kraj: SZKOCJA

Pojemność: 50ml

Zaw. alkoholu: 46%

Opakowanie: brak

Zapach: delikatny, wanilia, banany oraz akcenty ziół i siana;

Smak: słodki, płatki śniadaniowe, cynamon, zielone jabłka oraz odrobina dębu;

Finisz: średnio-długi, aromaty wanilii i słodkich przypraw.

Whisky produkowana w gorzelni powstałej w 1995 roku na wyspie Arran. Założona przez Harolda Currie, byłego dyrektora Chivas Regal. Arran 10 years old zadebiutował na rynku w 2006 roku i do dnia dzisiejszego jest w podstawowej ofercie firmy. W roku 2012 Arran 10YO osiągnął pierwsze miejsce na festiwalu World Spirit Competition. 

Wyspa Arran nie jest przypadkowym miejscem usytuowania destylarni Lochanza, wybrano ją ze względu na dostęp do wysokiej jakości wody. Budowę destylarni rozpoczęto 16 grudnia 1994 roku, a już pół roku później doszło do pierwszej destylacji spirytusu. Po trzech latach dojrzewania pierwsza beczka Arran Single Malt została otwarta przez szkockiego gwiazdora filmowego Evana McGregora, była to pierwsza od 160 lat beczka legalnej whisky na wyspie Arran. 

Popularne Marki