Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

Glen Moray Classic 0.7l

Cena sprzedaży
129,00 zł
Kraj: SZKOCJA

Region: SPEYSIDE

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 40%

Opakowanie: kartonik

Smak: owocowy i kwiatowy

Glen Moray to szkocka destylarnia będąca uprzednio browarem Elgin West Brewery, powstałym w 1830 roku, zajmowała się produkcją piwa typu ale. Odnalezione ręcznie pisane księgi wskazują na pierwszy proces destylacji przypadający na 13 września 1897 roku, używając jęczmienia pochodzenia lokalnego.

Od samego początku funkcjonowania destylarni wykorzystywano beczki po amerykańskim bourbonie, po winach Chardonnay, sherry oraz porto, co w tamtych czasach było zupełnie niespotykaną praktyką, która oczywiście jest kontynuowana.

Glen Moray Classic:

Whisky ta idealnie ukazuje wysoką jakosć warunków naturalnych i składników wykorzystanych do produkcji przez hrabstwo Moray. Trunek był starzony w beczkach pierwszego napełnienia po bourbonie nadając mu słodkawego posmaku wanilii, toffi, dębu oraz czarnej porzeczki z wyczuwalną nutą trawy cytrynowej. Na finiszu możemy dostrzec przyjemną słodycz.