Talisker jest jedną z najbardziej znanych gorzelni na świecie. Jest to jedyna gorzelnia zlokalizowana na malowniczej wyspie Skye. Talisker 10 letnia jest częścią prestizowej kolekcji „Classic Malts”, należącej do koncernu Diageo. Whisky zachwyca swoim bogatym i morskim bukietem. Komponowana jest z destylatów starzonych w tradycyjnych dębowych beczkach przez co najmniej 10 lat. Standardowo butelkowana jest w niespotykanej mocy 45,8%. Ta edycja posiada odświeżona etykietę, zmienioną w 2012 roku.

Aromat mocny z nutami dymu, torfu, wody i soli morskiej, świeżych ostryg, cytryny, pomarańczy, słodu i dębu. Smak bogaty z akcentami suszonych owoców, kłębów dymu, słodu jęczmiennego, palonego dębu i pieprzu. Finisz długi, pełny i rozgrzewający z nutami pieprzu i słodyczy.

 

Talisker jest jedną z najbardziej znanych gorzelni na świecie. Jest to jedyna gorzelnia zlokalizowana na malowniczej wyspie Skye. Została zbudowana w 1830 roku przez braci Hugh i Kenneth MacAskill.

Obecnym właścicielm gorzelni Talisker jest koncern Diageo posiadający pięć alembików, których moce przerobowe sięgają blisko 2,7mln litrów destylatu rocznie. Talisker Single malt uzyskał sławę dopiero w roku 1988 po włączeniu do oryginalnej serii Classic Malts wersji 10-letniej.