Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

GLENDALOUGH DISTILLERY

Destylarnia Glendaloug

Destylarnia została założona przez grupę przyjaciół z Wicklow i Dublina z nadzieją na ożywienie rzemieślniczego gorzelnictwa w Irlandii. Jest to nowa i młoda destylarnia, która chce powrócić do historycznych korzeni w produkcji whiskey irlandzkiej. W XVIII i XIX wieku istniało w Irlandii ponad 200 licencjonowanych gorzelni, które wraz z tymi nielicencjonowanymi produkowały różne rodzaje whiskey, ginu, słynnego poitin, a nawet absyntu. Po wielu wieczornych debatach, dlaczego w Irlandii nie ma małych, rzemieślniczych gorzelni, przyjaciele postanowili założyć gorzelnię. W ich ulubionym miejscu, w pobliskich górach, Glendalough powstała destylarnia Glendalough.

Whiskey

Kluczowy wpływ na smak naszej whisky ma drewno, w którym spędziła czas. Istnieje niezliczona ilość niuansów w sposobie, w jaki to drewno wpływa i nadaje smak whisky. Od prostoliniowości drzewa po rozmiar beczki lub moc wypalania, a nawet rodzaj dębu czy miejsca skąd pochodzi. Inną kwestią jest to jaki trunek leżakował wcześniej w tych beczkach. Jak większość producentów whiskey irlandzkiej, whiskey Glendalough leżakuje w beczkach po bourbonie, ale są też różne wersje finiszowane w beczkach po innych trunkach.

Poitin

Zanim pojawiła się whisky, istniał poitín, ojciec irlandzkiej whisky i starożytny przodek wszystkich destylowanych napojów. Została po raz pierwszy wykonana przez irlandzkich mnichów w VI wieku w klasztorach takich jak Glendalough i znana jako „uisce beatha” {ishka baha}, „woda życia”. Wyjęty spod prawa w 1661 roku, powrócił po latach. Poitin Glendalough jest potrójnie destylowany w tradycyjnym miedzianym destylatorze z użyciem słodowanego jęczmienia i czystej wody źródlanej i butelkowany w 55%, aby uzyskać mocny, autentyczny smak oryginalnego irlandzkiego spirytusu.

Gin

Innym alkohole który powstaje w tej gorzelni jest gin Glendalough. Są to giny o bardzo różnej jakości, zrobione ze świeżych, dzikich składników, które rosną w okolicznych górach, wokół destylarni, które trafiają do nastawu destylacji w kilka godzin po zerwaniu.

Producent:
Wybierz producenta
Wyników 1 - 13 z 13
Glendalough-7yo-single-malt
Cena:
1200,00 zł
Glendalough-Pot-Still-0.7l
Cena:
235,00 zł
Glendalough-Rose-Gin-0.7l
Cena:
155,00 zł
Glendalough-Double-Barrel-0,7
Cena:
159,99 zł

Popularne Marki