Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

LOUIS ROEDERER CRISTAL CHAMPAGNE

 

Kiedy w 1833 roku przedsiębiorca Louis Roederer odziedziczył Dom szampański, przyjął wizjonerskie podejście do wzbogacania swoich winorośli, dążąc do opanowania każdego etapu tworzenia wina. Wykuł niepowtarzalny styl, charakter i smak wina. W połowie XIX wieku Louis Roederer nabył niektóre z winnic Grand Cru w Szampanii – podejście, które ostro kontrastowało ze współczesnymi praktykami. Podczas gdy inne Domy kupowały swoje winogrona, Louis Roederer pielęgnował swoje winnice, zapoznawał się ze specyfiką każdej działki i nabywał najpiękniejszą ziemię. Naczelną zasadą Louisa Roederera było to, że każde wspaniałe wino zależy od jakości gleby, zamiłowania do tradycji i wnikliwej wizji przyszłości; sława i reputacja rodu Louisa Roederera była mocno ugruntowana. Jego spadkobierca, Louis Roederer II, był równie oświecony i przyjął sumienne podejście ojca do produkcji szampana, zarządzania majątkiem ojcowskim. Właściwa gleba to podstawa do każdego dobrego wina.

Czerpał również inspirację z wielu książek i rysunków, które zbierał z wielką wnikliwością. W latach 70. XIX wieku Louis Roederer Champagne House zaczął eksportować swoje wina do Stanów Zjednoczonych, a nawet do Rosji dla Cara Aleksandra II. Człowiek o wielkim guście i zagorzały badacz, Louis Roederer II stworzył ekskluzywnego szampana dla cara i wprowadził nowatorską koncepcję: pierwszą Cuvée de Prestige. Powstał w 1876 roku pod nazwą „Cristal”. Od tego czasu subtelność i elegancja Cristala ukształtowały reputację Louisa Roederera jako doskonałego.

Dom szampański Louis Roederer pozostał niezależną, rodzinną firmą i jest obecnie zarządzany przez syna Jean-Claude'a, Frédérica Rouzauda, ​​który reprezentuje siódme pokolenie linii. Z taką samą cierpliwością i niezachwianą wiarą w swoje twórcze powołanie, roczny eksport House of Louis Roederer sięga trzech milionów butelek na całym świecie.

Najsłynniejszy szampan Louis Roederer Cristal powstał w 1876 roku, aby zaspokoić wymagające gusta cara Aleksandra II. Cesarz poprosił Louisa Roederera, aby co roku rezerwował dla niego najlepsze cuvée w Domu. Szczególnie upodobał sobie wino Domu. Aby wyróżnić ten cuvée, ten wyjątkowy szampan pojawił się w płaskiej, przezroczystej butelce z kryształu ołowiowego. Nazwa nowej marki pochodzi od tego drogocennego materiału, który jest szczególnie przezroczysty i świetlisty. Idealna harmonia wytwarzana wyjątkowo w najlepszych latach, kiedy winogrona Chardonnay (około 40%) i Pinot noir (około 60%) osiągnęły idealną dojrzałość. Cristal leżakuje przez 6 lat w piwnicach Louisa Roederera by potem odpoczywać kolejne 8 miesięcy.

Producent:
Wybierz producenta
Wyników 1 - 5 z 5
cristal-louis-roeder-2012-kartonik
Cena:
1499,00 zł
cristal-louis-roeder-2008-kartonik
Cena:
1499,00 zł

Popularne Marki