Gęsty likier jajeczny. Tajemnica jego smaku tkwi w świeżych żółtkach i specjalnej mieszance przypraw. Porcja lodów z polewą lub kawa z dodatkiem kilku łyżeczek tego specjału to znany i ceniony przedwojenny przysmak.
Historia marki J.A. Baczewski rozpoczęła się w 1782 roku na przedmieściach Lwowa, we wsi Zniesienie. W 1834 roku firma uzyskała prawo posługiwania się tytułem Galicyjskiej Krajowej Wytwórni Rosolisów i Likierów. Tego samego roku fabryka stała się jedną z najbardziej konkurencyjnych za sprawą instalacji urządzenia do podwójnej kolumnowej ratyfikacji na bazie pomysłu Eneasza Coffey'a, co bezpośrednio wpłynęło na jakość trunku.
Już w pierwszych dniach września 1939 roku, fabryka i magazyny w Zamarstynowie zostały zburzone i spalone w wyniku bombardowań Luftwaffe, następnie rozgrabione przez sowieckich okupantów. Rok później zgineli ostatni przedwojenni właściciele marki - Adam i Stefan. To był koniec działającej nieprzerwanie od 157 lat polskiej firmy z Lwowa.
Spadkobiercy rodziny Baczewskich cudem odzyskali prawa do znaku towarowego. Wraz z krewnym Eduardem Gesslerem wznowili produkcję w wiedeńskim oddziale firmy na bazie ocalałych receptur. W 2011 roku, po 72 latach nieobecności wódka rodziny Baczewskich wróciła do Polski. Ponad 235 letnia historia polskiej rodzinnej firmy jest kontynuowana do dziś.