Pimms_No1_4e8d9d0178131.jpg

Pimms No1 0.7L

Cena sprzedaży
79,00 zł
Kraj: WIELKA BRYTANIA

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 25%

Opakowanie: brak

Pimm's No 1, to likier na bazie ginu, cytryn i chininy z dodatkiem mieszanki ziół o zawartości alkoholu 25%. Receptura okryta jest wilką tajemnicą i zna ją tylko 6 osób na świecie. Likier ma barwę mocnej herbaty i jest dobarwiany karmelem. Posiada delikatny posmak owoców cytrusowych i ziół.

Historia powstania tego tajemniczego trunku wiąże się z osobą Jamesa Pimma, właściciel baru z ostrygami w londyńskiej dzielnicy finansowej, który ok.1840 roku zaczął sprzedawać mieszankę ginu z tonikiem i dodatkami nazwaną Pimm’s No 1 Cup. Napój ten miał wspomagać trawienie. Podawano go w szklankach o objetości 1 pinty (0,57 litra). Przez lata produkowano jescze 6 innych Pimms'ów na bazie innych alkoholi, nazywanych kolejno Pimm's No2, Pimms No.3, Pimms No4 itd, jednak ze względu na słabą sprzedaż zaprzestano ich produkcji. Obecnie w sprzedaży jest tylko Pimm's No1.

Początkowo Pimm’s był produkowany w Londynie, obecnie jego produkcja została przeniesiona do szkockiej Cameronbridge Distillery w Windygates w hrabstwie Fife.

Tradycyjnie podaje się go z lemoniadą w czasie przyjęć w ogrodach oraz wydarzeń sportowych. Oprócz tego w pubach podawany jest także drink zwany Pimm's, który przygotowuje się umieszczając w szklance plasterek cytryny, pomarańczy i zielonego ogórka. Te trzy składniki zalewane są likierem i pozostawiane w celu „przegryzienia się”. Kiedy klient zamawia drinka, szklankę z likierem i owocami wypełnia się lodem i dopełnia lemoniadą.

Ciekawostką jest fakt iż Pimm’s zyskał sławę jako drink Wimbledonu. Podczas nocy poprzedzającej turniej tenisowy w Wimbledonie sprzedawanych jest około 80 000 drinków Pimm’s No 1 Cup.

(źródło: informacje własne, internet, www.open-bar.pl)