Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

INFOLINIA:  535 50 50 60                        Zakupy bez rejestracji          Dostawa gratis od 450zł            Bezpieczna przesyłka

Dalmore Cigar Malt 0.7l

Cena sprzedaży
639,00 zł
Kraj: SZKOCJA

Region: HIGHLANDS

Destylarnia: DALMORE DISTILLERY

Pojemność: 700ml

Opakowanie: kartonik

Zaw. alkoholu: 44%

Dalmore Cigar Malt trafił debiutował w 1999 roku i uchodził za solidną whisky oferowaną w przystępnej cenie, bardzo popularną wśród miłośników cygar. Ku ich rozpaczy po kilku latach zniknął z oferty. Powrócił do niej w 2007 roku jako Gran Reserve, dwa lata później przemianowany na Cigar Malt Reserve. Nowa edycja to mieszanka Dalmorów starzonych w beczkach po bourbonie (ok. 30%) i po sherry (ok. 70%) i finiszowanych w beczkach po Cabernecie Sauvignon. Cigar Malt Reserve nie posiada określenia wieku, wieść niesie, że zestawiany jest z destylatów starzonych od 10 do 14 lat.

 

Dalmore to destylarnia zajmująca się produkcją wyłącznie single malt whisky. Zlokalizowana jest w mieście Alness, leżącym w regionie Highlands w Szkocji. Została założona w 1839 roku nieopodal rzeki Alness, która służyła do transportu whisky, jak i pobierano z niej wodę do produkcji whisky, posiadając do tego wyłączne prawo. Od 1867 roku w zarządzie spółki zasiada klan Mackenzie, przez co na etykiecie widnieje symbol głowy jelenia. Spisana legenda przekazywana z pokolenia na pokolenie świadczy, że w 1263 roku, Aleksander III został uratowany przez jednego z członków klanu Mackenzie, który przebił włócznią rozwścieczonego jelenia.

Podczas pierwszej wojny światowej destylarnia była wykorzystywana jako miejsce produkcji min przez amerykańską armię. Jednak od 1917 roku brytyjska Royal Navy również produkowała miny głębinowe nieopodal destylarni. W 1920 roku doszło do wybuchu jednej z nich przez co znaczna część destylarni uległa zniszczeniu w wyniku pożaru, jak i samej eksplozji. Późniejsza walka o odszkodowanie pomiędzy Andrew Mackenzie i Royal Navy trwała ponad pół dekady, sięgając nawet Izby Lordów.

W 1960 roku doszło do fuzji pomiędzy rodziną Mackenzie a firmą Whyte & Mackay co finalnie wpłynęło na znaczne rozszerzenie oferty gorzelni.

dalmore-logo.jpg

Popularne Marki