Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

INFOLINIA:  535 50 50 60                        Zakupy bez rejestracji          Dostawa gratis od 450zł            Bezpieczna przesyłka

ANGOSTURA

angostura_house_est_logo-e1406833066872

W 1820 roku niemiecki lekarz, dr Siegert opuścił ojczyznę, by walczyć w Wenezueli przeciw Hiszpanii. Został wysłany jako lekarz wojskowy do miasta Angostura obecnie Ciudad Bolivar. Cztery lata badań pozwoliły dr Siegertowi na odkrycie specyficznych, lokalnych i tropikalnych ziół, z którego w końcu, w 1824 roku,  udało się stworzyć pierwszy na świecie bitters – Angostura Bitters. Początkowo miał on być tylko lekarstwem dla znajomych, jednak szybko okazało się, że ma on także duży potencjał handlowy.

W latach 50 Angostura była już tak sławna, że doktor zrezygnował z pracy w armii i postanowił oddać się całkowicie swojej firmie. Po śmierci ojca, synowie dr. Siegert postanowili przenieść produkcję Angostury z Wenezuelii do Trynidadu w związku z niestabilną sytuacją polityczną. Pod koniec XVIII wieku bitter był już znany na całym świecie, a dobrze rozwinięta firma trafiła w ręce amerykańskich właścicieli. Na początku XIX wieku rodzinie Siegert udało się jednak odzyskać firmę.

Receptura Angostury jest zastrzeżona i tajna. Prawdopodobniej bitter produkuje się na bazie rumu, który również jest produkowany przez Angosturę, i nalewów z ziół i owoców. Wykorzystuje się drzewo chinowe, kłącze galangi, skórki pomarańczy, imbir i korzenie arcydzięgla. Brązowe zabarwienie bitterowi nadaje czerwone drzewo sandałowe.

Kolejnym krokiem w rozwoju firmy, po przeniesieniu produkcji do Trynidadu, było rozszerzenie portfolio o rumy, również występujące pod marką Angostury. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, ponieważ rumy szybko zdobyły uznanie na całym świecie.

Obecnie w dystrybucji na całym świecie znajdują się, poza Angosturą Bitters, rumy w różnych wersjach: Angostura Reserva 3-letnia, 5-letnia i 7-letnia, a także starsze wersje premium: Angostura 1919 i Angostura 1824.

Producent:
ANGOSTURA
Wyników 1 - 3 z 3
Angostura-Cacao-Bitters-0.1L1
Cena:
59,00 zł
Angostura_Bitter_4ca0e9d63f66f.jpg
Cena:
59,00 zł
Angostura_Bitter_4ca0e9d63f66f.jpg
Cena:
99,00 zł