Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

INFOLINIA:  535 50 50 60                        Zakupy bez rejestracji          Dostawa gratis od 450zł            Bezpieczna przesyłka

Benriach The Smoky Ten 10YO 0.7L

Cena sprzedaży
219,00 zł
Kraj: SZKOCJA

Region: SPEYSIDE

Destylarnia: NENRIACH

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 46%

Opakowanie: tuba

Wiek: 10YO

benriach-distillery-logo.jpg

Zabutelkowany z mocą 43% oddaje typowy charakter whisky z regionu Speyside. Dojrzewany w beczkach po bourbonie i po sherry jest świeży i owocowy z wyczuwalnymi aromatami zielonych jabłek, mandarynek, brzoskwiń z subtelnym dotknięciem skórki cytrynowej i anyżu. Bukiet uzupełnia kremowa wanilia, nuty imbiru i mięty. W Ustach tostowana dębina, zielone jabłko, dojrzała brzoskwinia i banan. Dodatkowo delikatny posmak anyżu i skórki cytrynowej. W finiszu mocno wyczuwalne akcenty słodowe.

Destylarnia BenRiach została założona przez Johna Duffa w 1898 roku, w pobliżu Longmorn Distillery, będącą również własnością Duffa. Do gorzelni dołączyła prywatna kolej z lokomotywą parową Puggy, do transportu węgla, jęczmienia, torfu i beczek między gorzelniami. Niedługo po powstaniu kolei w 1900 roku, destylarnia wstrzymałą produkcję w wyniku bankructwa whisky Pattinson's, głównego nabywcy szkockiej whisky. Jedyne słodownie BenRiachs pozostały w aktywnym użyciu produkując słód dla Longmorn. Nie produkowała spirytusu aż do 1965 roku, kiedy została ponownie otwarta, już w portfelu Glenlivet Distillers Ltd. W kolejnych latach zmieniała kilkukrotnie właściciela, natomiast w 2004 została przejęta przez niezależne konsorcjum BenRiach Distillery Company Limited, z Billy Walkerem na czele, stając się niezależną destylarnią.

benriach-destylarnia.jpg

Popularne Marki