Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

INFOLINIA:  535 50 50 60                        Zakupy bez rejestracji          Dostawa gratis od 450zł            Bezpieczna przesyłka

brak obrazka

Bowmore 12Yo 0.7L

Cena sprzedaży
179,00 zł
Kraj: SZKOCJA

Destylarnia: BOWMORE

Region: ISLAY

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 40%

Opakowanie: kartonik

Smak: dymny i torfowy

Wiek: 12YO

Bowmore to najstarsza szkocka gorzelnia słodowa na wyspie Islay. Założona w 1776 roku przez miejscowego kupca Johna Simpsona. Przez wiele lat nie odnosiła znaczących sukcesów, dopiero jej zakup prez brokera whisky Stanleya P. Morrisona w 1963 rok i zarejestrowanie spółki Morrison Bowmore Distillers, zmieniło jej pozycję na rynku. Już od lat sześćdziesiątych Morrison blisko współpracował z japońskim koncernem Suntory, który wykorzystywał destylat Bowmore do zestawienia swoich blendów. W 1989 roku, Suntory został głównym udziałowcem Morrison Bowmore Distillers, a sześć lat później jej wyłącznym właścicielem. Bowmore Distillery wyposażona jest w 4 alembiki i może produkować rocznie 2mln litrów alkoholu ( w 2011 wykorzystała swój potencjał w ok. 75%). Gorzelnia, jako jedna z niewielu w szkocji ciągle sama produkuje słód, pokrywając ok. 40% zapotrzebowania.

12 letnia wersja runku jest nieco cięższa i poważniejsza od młodszej wersji Legend.

Aromat: nutki dymu, czekolady, miodu, gruszki, subtelny powiew cytrusów;

Smak: wyjątkowo dymny z mocnym posmakiem jodyny i torfu, momentami słonawy z odcieniem wody różanej;

Finisz: niezwykle długi, złożony i miękki.

Popularne Marki