Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

INFOLINIA:  535 50 50 60                        Zakupy bez rejestracji          Dostawa gratis od 450zł            Bezpieczna przesyłka

Glenfiddich 12YO Chinese New Year + 2 szklanki

Cena sprzedaży
329,00 zł
Kraj: SZKOCJA

Region: SPEYSIDE

Destylarnia: GLENFIDDICH

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 40%

Opakowanie: tuba

Smak: owocowy i kwiatowy

Chiński nowy rok idea „A future of good fortune”


Tegoroczna edycja CNY jest trzecią z naszej limitowanej serii opartej na myśli „A Future of Good Fortune”. Ponownie poprosiliśmy Rlona Wanga, utalentowanego ilustratora, który odpowiadał za szatę graficzną na lata 2020 i 2021, o zaprojektowanie opakowań tak, aby zakończyć trylogię w jego charakterystycznym stylu. Rlon jest artystą mieszkającym w Shenzhen, którego twórczość jest inspirowane folklorem i tradycjami Dalekiego Wschodu i świata przyrody. Jego niesamowite obrazy tryskają żywymi kolorami i pomysłowymi szczegółami. Rlon stworzył kolejną złożoną scenę, w centrum której znajduje się jeleń królewski. Ilustracja jest pełna nawiązań do Chińskiego Nowego Roku i żartobliwych elementy do odkrycia.

12-letni Glenfiddich osiąga najlepsze wyniki sprzedażowe wśród wszystkich single maltów na świecie. Nic dziwnego – wielu smakoszy zaczyna swoją przygodę z whisky słodową właśnie od tego trunku i dla większości z nich otwiera on bramy do nieznanej wcześniej bursztynowej krainy bogatych smaków i aromatów. To pozycja flagowa destylarni z rejonu Speyside i jej honorowy reprezentant. Dzięki wyjątkowej świeżości, którą zapewnia woda z tego samego źródła co w początkach powstania gorzelni oraz za sprawą owocowych elementów, alkohol był i jest wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach. Starannie dojrzewające w najlepszych beczkach po sherry z amerykańskiego i europejskiego dębu przez co najmniej 12 lat whisky, finalnie zyskuje słodkiego i subtelnego, dębowego smaku. Kremowy z długim, gładkim i łagodnym wykończeniem 12-latek jest doskonałym przykładem wyjątkowego stylu destylarni Glenfiddich.

Szkocka gorzelnia działa od 1887 roku, kiedy to William Grant wraz z rodziną postanowił otworzyć biznes alkoholowy. Mężczyzna oraz jego siedmiu synów i dwie córki własnoręcznie zbudowali destylarnię, która pozostaje w rękach rodziny do dziś. „Glenfiddich” z gaelickiego tłumaczy się jako „dolinę jelenia”, co w oczywisty sposób przyczyniło się do przyjęcia przez markę symbolu jelenia jako charakterystycznego znaku graficznego. Warto dodać, że jednym z blendów używanych do produkcji whisky Grant's jest właśnie destylat Glenfiddich!

Flagowa pozycja destylarni Glenfiddich to delikatna i słodka whisky wprost ze Szkocji. Idealna propozycja dla tych jeszcze nieprzekonanych do single maltów.

Barwa: ciepły złoty kolor;

Aromat: niezwykle świeży, owocowe nuty, gruszka;

Smak: toffi, śmietanka, dąb, korzenne przyprawy i dąb;

Finisz: długi, łagodny, delikatnie pikantny i owocowy;

Popularne Marki