Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

WERMUTY

Wermut jest rodzajem wina aromatyzowanego dodatkiem ziół lub przypraw korzennych oraz cukru, które nadają mu specyficznego smaku. Często jest to wino wzmocnione do mocy 12-18% zawartości alkoholu. Do wzmacniania używa się najczęściej spirytusu, niektórzy producenci do tego zabiegu stosują też brandy. Wermuty dzieli się ze względu na smak: gorzki wermut, wytrawny wermut i słodki wermut oraz ze względu na kolor: biały wermut i czerwony wermut.

Historia mówi, że wermut powstał we Włoszech, a dokładniej w Turynie w XVIII wieku, a jego odkrywcą był Antonio Benedetto Carpano. Podobno gentleman ten skomponował pierwszy Wermut specjalnie dla kobiet, ponieważ był niezadowolony ze smaku i aromatów tamtejszych win. Postanowił dodać do lokalnego wina zioła i przyprawy oraz cukier. Ten piękny gest oraz zaangażowanie w produkcję nowego trunku poskutkowały tym, że niedługo później całe Włochy wraz z ówczesnymi władcami zakochały się w tym smaku i tym samym wermut stał się już marką samą w sobie. Niedługo potem powstały słynne marki wermutów jak Martini i Cinzano, a popularyzacja dobrego wermutu na całym świecie przyniosła wiele słynnych do dzisiaj koktajli, sporządzanych na całym świecie w wielu barach, jak np. Negroni czy Martini.

Producent:
Wybierz producenta
Nie znaleziono wpisu