Zapach: słodych owoców: jabłka, moele, winogrona, miód, wanilia, toffi oraz nutki imbiru;
Smak: owocowy: jabłka, herbatniki, toffi, miód, cynamon oraz wyczuwalne nuty dębowe;
Finisz: średnio długi, mleczna czekolada oraz karmel uzupełniony goryczką dębu;
W drugiej dekadzie XXI wieku wzbogacono ofertę o whisky 15, 18, 21 letnią, jak również dwie inne bez określonego wieku - Amber Rock i Gold Reserve.
Gold Reserve doczekała się debiutu w 2014 roku. Proces produkcji nie odbiega niczym od produkcji innych whisky, a mianowicie destylaty użyte do produkcji trunku są starzone w dębowych beczkach, których wnętrza uprzednio poddano działaniom wysokich temperatur.
Destylarnia Cardhu została założona w 1824 roku przez John'a Cumming'a oraz jego żonę Helen. Pierwotnie funkcjonowała jako gorzelnia sezonowa, produkując destylat po zbiorach własnych plonów. Pomimo upływu wielu lat, do dziś znana jest historia o sprzedaży butelek whisky przez Helen Cumming, która wyczekiwała klientów w oknie swojego domu. Ze względu na wzgórze, na którym znajdowała się gorzelnia, Helen widziała zbliżającą się policję i rzucała na siebie mąkę, tłumacząc się, że jest w trakcie pieczenia chleba, przy czym również maskowała woń alkoholu. Następnie proponowała policji herbatę i wywieszała flagę, aby dać sygnał o zagrożeniu pozostałym pobliskim gorzelniom.
Ciekawostki:
- Już przed 1885 rokiem, spora część produkcji Cardhu trafiała do blendów Johnnie Walker'a, co ma miejsce do dnia dzisiejszego. (Obecnie wspólny właściciel - Diageo)
- Pierwsze aparaty destylacyjne gorzelni Glenfiddich, pochodziły ze starego budynku Cardhu, sprzed przebudowy destylarni.