J.Walker_Swing_0_4e9427763dad0.jpg

Johnnie Walker Swing 0.7l

Producent: JOHNNIE WALKER
Cena sprzedaży
259,00 zł
Kraj: Szkocja

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 40%

Opakowanie: kartonik

Johnnie Walker Swing jest to whisky o nadzwyczajnej gładkości, stworzona na początku XX wieku przez Sir Alexa Walkera znanego na świecie konesera i master blendera. Zainspirowana złotym wiekiem wypraw statków transatlantyckich, dzięki którym Sir Alexander ujął esencję luksusowej podróży, utrzymuje wciąż uznanie w wyrafinowanej 30 erze. Do dziś pozostaje poważana wśród znawców i koneserów. Swing jest niezwykle dobrze zrównoważoną i nadzwyczajnie luksusową whisky. Poprzez swój głęboki złoty kolor, wyrafinowaną paletę, dojrzały i łagodny zarazem smak zwieńczony jedwabistym finiszem, Swing jest wśród ekspertów gwiazdą mieszanych whisky.

Niespotykany jest też kształt butelki. Dno butelki jest lekko wypukłe, dzięki czemu, w odpowiedzi na oczekiwania barmanów, pracujących na statkach transatlantyckich, butelka kołysze się wraz z falami, które kołyszą statkiem. Zapobiega to przewróceniu się butelki na stole lub barze nawet podczas dużych sztormów.

 

Marka rodzinna Johnnie Walker powstała w 1820 roku, kiedy to sam John "Johnnie" Walker sprzedawał m.in. herbaty, które sam komponował wzbogacając ich aromat. Kilka lat pracy w sklepie w połączeniu z doświadczeniem w łączeniu herbat skłoniły go do utworzenia nowych blendów z szkockich whisky, przybywających do jego sklepu z najbardziej odległych zakątków tego kraju. Po śmierci Johna, interes rodzinny został przejęty przez jego syna Aleksandra, następnie przez wnuczka. To właśnie Aleksander z synem walnie przyczynili się do znacznego wzrostu popularności "Special Old Highland Whisky".

Logo z wędrującym gentelmanem zostało zaprojektowane przez popularnego rysownika, Tom'a Browne, który narysował je na serwetce w restauracji podczas lunchu z jednym z dyrektorów marki Johnnie Walker. Tom Brown odegrał dosyć sporą rolę w marketingu marki tworząc kolejne rysunki Johnniego Walkera podczas wykonywania różnych czynności np. łowienia ryb, czy gry w krykieta. Niestety w wieku 39-ciu lat, Tom Browne zmarł na raka, w 1910 roku, a jego twórcze zadanie zostało przekazane Sir Bernard'owi Patridge.

j.walker-loga.jpg

Źródło: https://www.milerpije.pl/wciagajaca-historia-logo-johnnie-walker.html