Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

INFOLINIA:  535 50 50 60                        Zakupy bez rejestracji          Dostawa gratis od 450zł            Bezpieczna przesyłka

HENNESSY XXO COGNAC 40% 1L GIFT PACK

Cena sprzedaży
3999,00 zł
Kraj: FRANCJA

Region: COGNAC

Pojemność: 1 litr

Zaw. alkoholu: 40%

Opakowanie: etui

Prezent: ZESTAW PREZENTOWY

Hennessy X.X.O

XXO - Najstarsza Klasyfikacja Koniaku: 

XXO oznacza "extra extra old" i jest zupełnie nową kategorią, która została oficjalnie dodana do opisu wieku koniaku w 2018 roku. Podobnie jak w przypadku innych opisów wieku koniaku, takich jak VS, VSOP i XO, koniak XXO składa się z eau-de-vie, która była starzona w beczkach z francuskiego dębu. Jednak w przypadku XXO minimalna długość leżakowania wynosi 14 lat. To sprawia, że koniak XXO jest najstarszą oficjalną klasyfikacją koniaku.

Koniak Hennessy X.X.O został po raz pierwszy stworzony w 1870 roku razem z Hennessy X.O, gdy Mistrz Mieszanki Emile Fillioux odłożył na bok eaux-de-vie o wielkim potencjale. Rezultat był tak znaczący, że został wprowadzony na rynek na całym świecie, zaczynając od 1871 roku. Dzięki savoir-faire odziedziczonemu przez swoją rodzinę, Yann Fillioux, 7. generacja Mistrzów Mieszanki, zdecydował się na odtworzenie Hennessy X.X.O w 2018 roku. Hennessy X.X.O otwiera nową erę w świecie alkoholi, łącząc mocną strukturę z lotną finezją. Jego wizjonerski smak łączy przeciwstawne siły w jedną kompozycję.

Degustacja Hennessy X.X.O to wejście w powietrzną strukturę, która otwiera nowe perspektywy smakowe. Delikatnie wlej 4 cl do szklanki typu tumbler. Poświęć czas, aby obserwować i docenić wszystkie tony blendu. Przybliż szklankę do nosa, nie wdychając zbyt gwałtownie, i odkryj intensywne perfumy. Weź pierwszy łyk bogatego smaku. Zrelaksuj się w wygodnym fotelu i pozwól, aby twój długi dzień się rozwinął. Możesz teraz kontynuować eksplorację smaku koniaku z kolejnym łykiem. Posiada on bogaty, ekspresyjny nos, który jest znakiem rozpoznawczym wizjonerskiego koniaku. Długie wykończenie, charakterystyczne dla rzadkich koniaków, podkreśla subtelność złożoności przypraw. Jego aromatyczny krajobraz obejmuje nuty od roślinnych po korzenne, z akcentami gorzkiej pomarańczy, świeżo startej gałki muszkatołowej, laski lukrecji, suszonego liścia mięty i delikatnych przypraw.