Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

INFOLINIA:  535 50 50 60                        Zakupy bez rejestracji          Dostawa gratis od 450zł            Bezpieczna przesyłka

ŚLIWOWICA

__LIWOWICA_4bf240dc7cf02.jpg

Śliwowica to jedna z najpopularniejszych wódek gatunkowych. Najlepszej jakości destylaty uzyskuje się z zacieru wyprodukowanego ze śliwek węgierek, który fermentuje wcześniej w beczkach. Wytwarza się z niego napój o zawartości alkoholu powyżej 70 proc., ma on lekko żółtawą barwę i intensywny śliwkowy aromat.

Najbardziej ceniona jest Śliwowica Łącka, produkowana w domowych destylarniach przez tamtejszych górali nowosąddeckich. Jest to jednak produkt regionalny, produkowany i sprzedawany tylko i wyłacznie w tamtejszym regionie.

Z tych dostępnych w normalnej sprzedaży, na uwagę zasługują śliwowice koszerne, tzw. Passover lub Pejsówki, wywodzące się tradycją ze starych żydowskich receptur, produkowane najczęsciej przez Żydów w gminach żydowskich w Polsce. Dużym zainteresowaniem cieszą się też Śliwowice z Europy Wschodniej i Centralnej, a przede wszystkim z Serbii, Chorwacji czy Czech.

Trunek ten najczęściej pija się w postaci czystej, popularne jest również dodawanie go do herbaty, dzięki czemu zyskuje ona dodatkową „moc” oraz śliwkowy posmak i zapach.

Producent:
Wybierz producenta
Wyników 1 - 32 z 32
sliwowica-polska-55
Cena:
89,00 zł
lelowska 50
Cena:
139,00 zł
4061800104202-600x600
Cena:
89,99 zł
Brak obrazka
Cena:
199,00 zł
sliwowa-gorzalka-60
Cena:
75,00 zł
sliwowica-podbeskidzka-72
Cena:
139,00 zł
sliwowica-podbeskidzka-72-miniaturka
Cena:
29,00 zł
Brak obrazka
Cena:
75,00 zł
passover-slivovitz-70-07l5
Cena:
159,00 zł