Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

INFOLINIA:  535 50 50 60                        Zakupy bez rejestracji          Dostawa gratis od 450zł            Bezpieczna przesyłka

NALEWKI TATRZAŃSKIE

Tradycja produkcji nalewki tatrzańskiej sięga lat 30 XX w. W samym sercu Tatr, gdzie znajduje się jedna z najbardziej urokliwych dolin Tatr Zachodnich - Dolina Małej Łąki, czynnych było kilkanaście szałasów, zbudowanych z grubych świerkowych bali. Przy szałasach zamieszkiwali górale, zajmujący się gospodarką pasterską. W latach 1936-39 Jan i Karolina Budz Kwatercorz prowadzili tam równocześnie schronisko górskie. W wolnym czasie zajmowali się wytwarzaniem domowej nalewki z wykorzystaniem wysokogórskich roślin. Niezastąpionym składnikiem okazał się arcydzięgiel litwor, kryjący w sobie cenne właściwości lecznicze. Dbając o walory smakowe, dodawali naturalnego miodu z własnej pasieki. Turyści odwiedzający dolinę mogli doświadczyć serdecznej gościnności naszych pradziadków i zasmakować tatrzańskiego specjału. Niezwykły aromat nalewki cieszył się wyjątkowym uznaniem wśród wszystkich smakoszy.

Od kwietnia 1968 roku zaprzestano gospodarki pasterskiej w Dolinie Małej Łąki. Bezleśne wtedy obszary stopniowo zarastają kosodrzewiną i lasem. Pomysł wyrobu nalewek zrodził się z potrzeby kultywowania rodzinnych tradycji. Idąc z duchem rodzina dba o zachowanie tradycyjnych receptur, jednocześnie ulepszając je przez wprowadzanie nowych smaków, a do produkcji wykorzystywane są nie tylko górskie zioła, ale także owoce.

Nalewki tatrzańskie to wyroby regionalne, najwyższej jakości, sporządzone ze starannie dobranych, wyłącznie naturalnych składników. Produkcja odbywa się w zupełności ręcznie pod specjalnym nadzorem Urzędu Celnego. Gotowy produkt zostaje ostatecznie poddany badaniom laboratoryjnym na Uniwersytecie w Krakowie.

Do tej pory nalewki tatrzańskie były dostępne tylko na Podhalu, w małych gospodarstwach. Mamy przyjemność ogłosić, że od teraz będą dostępne w Wielkopolsce i innych rejonach kraju, a sklep ŚWIAT ALKOHOLI jest jednym z dystrybutorów tego trunku.

Pragniemy zaprezentować wyśmienite nalewki tatrzańskie, sporządzone ręcznie, metodą domową, wg receptury góralskich przodków, wyprodukowane u podnóża Tatr. Do produkcji nalewek nie używa się żadnych środków chemicznych, konserwantów, ulepszaczy smakowych ani barwników. Są to produkty w 100% naturalne.

Producent:
Wybierz producenta
Nie znaleziono wpisu