Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

INFOLINIA:  535 50 50 60                        Zakupy bez rejestracji          Dostawa gratis od 450zł            Bezpieczna przesyłka

Kraken Black Spiced

Cena sprzedaży
129,00 zł
Kraj: WYSPY DZIEWICZE

Kraj: TRYNIDAD I TOBAGO

Region: KARAIBY

Destylarnia: KRAKEN

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 40%

Opakowanie: brak

Kraken Black Spiced Rum jest mieszanką rumów z Trynidadu i Tobago i z Wysp Dziewiczych, ale producent nie podaje dokładnego miejsca jego pochodzenia. Ogólnie jest on uznawany za rum z Wysp Karaibskich, a mieszany jest w Stanach Zjednoczonych w stanie Indiana.  Rum otrzymywany jest z melasy, następnie dojrzewa w dębowych beczkach przez okres od 12 do 24 miesięcy. Należy on do kategorii No Age, bez określenia wieku leżakowania. Po leżakowaniu do alkoholu dodawanych jest 13 różnych przypraw, znane są jedynie cynamon, goździki oraz imbir, pozostałe 10 dodatków jest tajemnicą producenta. Efektem końcowym wszystkich tych procesów jest niemal czarny trunek. Swoim kolorem nawiązuje do „atramentu” wydzielanego przez kałamarnice.

Paleta Krakena rozpoczyna się wanilią i cynamonem, następnie wyczuwalna jest czekolada, brązowy cukier, karmel oraz kawa. Z nut owocowych jest skórka pomarańczowa oraz bardzo delikatny niuans kokosowy. Na pierwszy smak wychodzą wanilia, cynamon oraz czekolada, następnie pojawiają się lekkie nuty pomarańczy oraz ponownie kokosa, kończy się zaś karmelem i lekkim posmakiem drewna. Warto jeszcze zaznaczyć, że pomimo znacznej zawartości alkoholu, ten nie jest elementem dominującym.

Kraken to legendarny stwór morski, podobny do ośmiornicy, żyjący w otchłaniach oceanu i lubujący się w zatapianiu statków, a szczególnie tych transportujących na pokładzie rum.

Popularne Marki