Pisco Porton Torontel powstaje z poprzez zatrzymanie fermentacji, a następnie destylację moszczu z winogron odmiany Torontel. Idealny na każdą okazję. Pisco Porton Torontel doskonale sprawdzi się jako aperitif, dodatek do potraw, czy baza do koktajli.
Historia destylarni sięga 1684 roku, kiedy to Juan Facudno Caravedo Roque zakupił kilka winnic, nadając im nazwę Hacienda la Caravedo. W kolejnym etapie wybudowano destylarnię i rozpoczęto produkcję pisco. Od 2010 roku mistrzem destylacji w Haciendzie i zarazem Ambasadorem marki jest Johny Schuler. Autor, restaurator, osobowość telewizyjna oraz niekwestionowany autorytet, jeśli chodzi o pisco.
W 2007 roku Kongres Peru odznaczył Schulera Medalem Honorowym w dowód uznania za wysiłek, jaki włożył w propagowanie kultury peruwiańskiej, edukowanie o pisco i poprawę jego jakości.
Zgodnie z peruwiańskim prawem alkohol, aby oficjalnie nazywać pisco musi być destylowany z jednej odmiany winogron, lub mieszanki ośmiu konkretnych odmian. Pracownicy destylarni zbierają winogrona ręcznie między styczniem, a kwietniem. Prasa pęcherzowa służy do delikatnej ekstrakcji soku z winogron, co zapobiega zgnieceniu łodyg i nasion. Ukłonem w stronę tradycji jest la vendimia, święto zbiorów, w którym uczestniczą pracownicy oraz mieszkańcy okolicy Hacienda la Caravedo.
Hacienda la Caravedo angażuje się też w przyjazne dla środowiska praktyki biznesowe i zrównoważony rozwój. Nowe części destylarni została zbudowane tak, aby umożliwiać redukcję odpadów:
– rośliny z ogrodu znajdującego się na dachu przekształcają dwutlenek węgla emitowany przy fermentację w tlen,
– kanały grawitacyjne, które zmniejszają potrzebę korzystania z pomp elektrycznych
– system uzdatniania wody, który przetwarza wodę z procesu destylacji w wodę zdatną do nawadniania winnic.
INFOLINIA 535 50 50 60
SKLEP 600 961 791