Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

INFOLINIA:  535 50 50 60                        Zakupy bez rejestracji          Dostawa gratis od 450zł            Bezpieczna przesyłka

Oliwa Extra Virgin Orestiadi Tenute 0.5l

Cena sprzedaży
85,00 zł
Kraj: WŁOCHY

Region: SYCYLI

Pojemność: 500ml

Włoska oliwa extra virgin produkowana w winnicy Tenute Orestiadi na Sycylii. W smaku średnio treściwa, wyczuwalne smaki gorzkich migdałów, lekko pikantna i ostra. Zapach intensywnie owocowy z wyraźnymi nutami świeżej trawy, pomidora i karczocha. Idealnie nadaje się jako podstawa kuchni sycylijskiej, a doskonale komponuje się z ciepłym pieczywem.

Oliwki tej odmiany charakteryzują się doskonałym stosunkiem miąższu do pestek oraz umiarkowaną zawartością cukru. pestkowiec ma duży, kulisty kształt, intensywnie zielony kolor, który w miarę dojrzewania staje się winnoczerwony. Miąższ jest chrupiący i łatwo odkleja się od pestki.

Tenute Orestiadi jest symbolem odnowy doliny Belice, w Gibellinie niedaleko Palermo, na obszarze, na którym w 1968 roku doszło do niszczycielskiego trzęsienia ziemi. Początek historii Tenute Orestiadi przypada na rok 2008. Od 2018 roku położona na Etnie La Gelsomina, stała się częścią projektu Orestiadi, dzięki miłości do terytorium i podzielaniu tych samych wartości. Winiarnia jest głównym sponsorem i organizatorem festiwalu kulturalnego, podczas którego na pięciu placach Gibelliny można znaleźć różne kultury śródziemnomorskie, gdzie można kupić wina i potrawy z krajów graniczących z Morzem Śródziemnym.

 

Popularne Marki