Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

Glenlivet 12yo 0.7l

Cena podstawowa
189,00 zł
Cena sprzedaży
169,00 zł
Kraj: SZKOCJA

Region: SPEYSIDE

Pojemność: 700ml

Zaw. alkoholu: 40%

Opakowanie: kartonik

Smak: owocowy i kwiatowy

Single malt, który definiuje region Speyside. Klasyczny wariant rodziny The Glenlivet, którego delikatny, choć złożony charakter jest efektem destylacji w miedzianych alembikach o wyjątkowym kształcie. Osiąga pełnię smaku, leżakując w różnych rodzajach beczek, między innymi z dębu amerykańskiego i europejskiego. Charakteryzuje się przede wszystkim łagodnym i bogatym smakiem, w którym wyczuwalne są aromaty owoców egzotycznych i nuty kwiatowo-owocowe. Posiada kremowy, gładki i długo utrzymujący się finisz, w którym wyczuć można marcepan i orzechy laskowe.
 
Rok 1824 to kluczowa data dla marki The Glenlivet, jednej z najbardziej znanych szkockich whisky single malt na świecie. W tym właśnie czasie George Smith założył własną destylarnię w odległej Livet Valley. Jego whisky dojrzewała w ręcznie wytwarzanych beczkach, wyzwalających bogaty, zrównoważony smak słodu. Przez kolejne lata whisky The Glenlivet cieszyły się uznaniem i współzawodniczyły ze sobą. W 1884 roku podpisano dokument, który wyróżnił oryginalną whisky George’a Smitha i nadał jej pierwszą w regionie licencję oraz prawo do wyłącznego użytkowania nazwy The Glenlivet. Jej legendarny smak i jakość ukształtowały i nadały ton późniejszej produkcji w całym regionie. I chociaż istniały inne whisky zawierające „Glen” w nazwie, to The Glenlivet, jest jedyną, która może posługiwać się zaimkiem „The”. Jest to po prostu TA whisky – jedyna i niepowtarzalna.