Dlaczego ŚWIAT ALKOHOLI? Świat Alkoholi Poznań, to stacjonarny sklep z alkoholami, przy ulicy Poznańskiej oraz sklep internetowy alkohole.poznan.pl. Oferujemy największy wybór mocnych alkoholi, ze wspaniałą kolekcją whisky single malt, a także duży wybór win i szampanów. U nas znajdziesz idealny alkohol na prezent, a poza tym niespotykany wybór whisky, koniaków, likierów, jakimi nie może się pochwalić żaden sklep w Poznaniu. Posiadamy w swojej ofercie produkty największych światowych marek, jak również wyszukane i rzadko spotykane na rynku produkty, a motywem przewodnim jest niska cena. Współpracujemy z największymi dostawcami i importerami alkoholu w Polsce, ale również z wieloma małymi firmami, producentami lokalnych trunków. Wieloletnia współpraca pozwoliła nam na stworzenie bardzo dużej i bogatej oferty alkoholi. Jednym z naszych ostatnich osiągnięć jest możliwość importu na życzenie, we współpracy z jednym z naszych partnerów. Dzięki temu możemy mieć w swojej ofercie alkohole niedostępne w zwykłej sprzedaży w Polsce.Działamy w branży, bez przerwy, już ponad 20 lat. Zaczynaliśmy w 1991 roku od małego sklepu , aktualnie nasza oferta to ponad 1000 produktów. Kiedyś sprzedawaliśmy tylko w sklepie stacjonarnym, od 2010 roku działamy też w internecie. Obsługujemy Klientów detalicznych, ale również firmy i instytucje. Mamy alkohole z prawie z całego świata, a czego nie mamy możemy poszukać specjalnie dla Ciebie. Whisky, koniak, wódka, likier, albo wino, może szampan, duży, mały, … Życie jest pełne trudnych wyborów? W tych wyborach zaufaj nam.

INFOLINIA:  535 50 50 60                        Zakupy bez rejestracji          Dostawa gratis od 450zł            Bezpieczna przesyłka

Blandys Bual 1957 0.75l

Cena podstawowa
2500,00 zł
Cena sprzedaży
2250,00 zł

Obniżka: -10%
Kraj: PORTUGALIA

Region: MADEIRA

Pojemność: 750ml

Zaw. alkoholu: 20%

Opakowanie: skrzynka drewniana

Smak: słodki

Blandys Bual 1957, to wino cenne, wyjątkowy okaz dla koneserów, jej potencjał starzenia szacowany jest na jeszcze co najmniej 50 lat.
Jak przystało na wino w słusznym wieku, posiada odpowiednią oprawę: elegancką drewnianą skrzynkę.

Złotożółta, krystaliczna suknia o refleksach mahoniu. Rozkoszny balsamiczny nos o aromatach przypraw, orzechów włoskich i laskowych. W drugim nosie uderzają aromaty kandyzowanych owoców, wanilii i piernika. W ustach skoncentrowane suszone owoce, egzotyczne drewno i przyprawy. Słodkość o średniej gęstości jest idealnie zrównoważona przez kwasowość.

Nazwa bual pochodzi od kilkunastu portugalskich odmian wina, z których większość była masowo uprawiana pod koniec XVIII i na początku XIX wieku. Najsłynniejsze z nich to bual branco, białe winogrona używane do produkcji madery, szczep dziś praktycznie wymarły. Inne znane odmiany bual to boal bagudo, boal barreiro, boal espinho i boal ratinho. Madery tradycyjnie etykietowane jako bual zajmowały drugie miejsce tuż za madeirą malmsey w skali słodkości, wyprzedzając serciala i terranteza.

Wina o tej nazwie są ciemne, rodzynkowe, z ogromnym potencjałem starzenia, przewyższającym pod tym względem inne madery. Z bualem w konkurencji na długowieczność mierzyć się może sauternes lub rocznikowe porto.